1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Tacizci okul müdürünün cezası belli oldu

Tacizci okul müdürünün cezası belli oldu
0

Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık Azmi Y. ile taraf avukatları katıldı. Mahkeme lideri, bir evvelki celse dava belgesine sunulan temel hakkında mütalaaya karşı savunma yapması için sanığa kelam verdi. Yaklaşık 30 yıldır memur olduğunu ve bu sürecin 20 yıllık kısmında müdür olarak farklı okullarda misyon yaptığını söyleyen sanık Azmi Y., “Bu okullarda birlikte çalıştığım hiç kimseye benden şikayetçi olacak bir aksiyonum olmadı. Müştekiyle karşılıklı mesajlaştık yalnızca. İmajlara gelecek olursak yalnızca şakalaştık, benim yanılgım şakalaşmak oldu” dedi.

CİNSEL AKINDA BULUNDUĞU İSPATLANMIŞTIR

Sanık avukatı da müvekkilinin hatasız olduğunu sav etti. Mağdur bayanın avukatı ise, “Savcının mütalaasına katılıyoruz, cezalandırmanın da bu istikamette yapılmasını istiyoruz. Sanığın olay tarihinde müvekkilimin amiri pozisyonunda olması ve kamu otoritesinin kendisine verdiği yetkiyi berbata kullanarak zincirleme halde müvekkilime cinsel akında bulunduğu ispatlanmıştır. Bu nedenle emsal teşkil edecek biçimde üst sondan cezalandırılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

Beyanların akabinde mahkeme heyeti kararını açıkladı. Sanık Azmi Y. “zincirleme formda sarkıntılık seviyesinde cinsel saldırı” kabahatinden 3 yıl 1 ay 15 gün, “zincirleme halde cinsel tacizden” ise 1 yıl 6 ay 22 gün mahpus cezasına çarptırıldı.

Yazar Hakkında

Yorum Yap