1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar
0

Açılıştan konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Camimiz büsbütün özgün materyal kullanılarak yenilendi. Ayrıyeten mescitte yer alan Hünkar Kasrı’nın taban katı kütüphane olarak vatandaşlarımızın istifadesine sunuldu. Camimizi ziyaret eden herkesin kullanımına açık olacak.

Padişahların ziyaretgahlarından biri olmuştur. Restorasyon sonrası tekrar ibade açtığımız Vaniköy Camii’nin ilçemize ve İstanbulumuza güzel olmasını diliyorum.

Camiler bizim kimlik kartımız, manevi köprülerimizdir. İhya ettiğimiz her bir kültürel mirasımızla birebir vakitte geçmişten bugüne bir köprü kuruyoruz.

Aslına uygun halde tekrar hayata kattığımız tarihi binalarla İstanbul ile birlikte medeniyetimize vefa borcumuzu ödüyoruz. Rabbim içinden cemaati minarelerinden ezanı kubbesinden Kur’an’ı eksik etmesin diyorum.

Her köşesinden tarih fışkıran İstanbul’a olan sevdamız diğerdir. Bize Sultan Fatih’in, Ulubatlı’nın emaneti olan bu kenti tüm ilçeleriyle seviyoruz. İstanbul sevgimizi bilileri üzere lafta bırakmıyoruz.

İstanbul’un bir fetret dönemine girdiğini üzülerek görüyoruz.

İstanbul’a minnet borcumuzu bu kadim kentin dokusuna sahip çıkarak ifa ediyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in vasiyetine uygun biçimde Ayasofya’yı 86 yıllık ayrılığın akabinde ezan ile buluşturduk

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap