1. Anasayfa
  2. Gündem

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Türkiye’yi tarihinin en büyük yatırım atakları ile tanıştırdık. Ne yaptıysak bir arada yaptık. Sırt sırta vererek beraberce başardık. İktisadımızı çökertmeye çalışılan hücumları birlikte püskürttük.

21 yıldır bu eşsiz muvaffakiyet kıssasını kamu özel dal dayanışması içinde hareket ederek bir arada başardık: Bundan sonra da birebir çizgide yolumuza devam edeceğiz. Farklı hesapla hareket edenleri asla yolumuza sokmayacağız. Ortak akılla bir arada tahlil arayacağız.

İnşallah Türkiye Yüzyılı’nı daima bir arada inşa edeceğiz.

TOBB, amaçlarımıza ulaşmamız noktasında üzerlerine düşen vazifeleri en hoş formda yerine getireceklerine inanıyorum.

Seçimler hamdolsun muvaffakiyetle tamamlandı. 14 Mayıs’ta Meclis boyutu neticelenmişti. 28 Mayıs’ta sonuçlanmış oldu. Her iki seçimde de demokrasimize yakışır bir olgunlukla, rekor iştirakle gerçekleştirdik. Adeta yüzde 90’lara dayanan iştirak… Seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize, iş dünyamıza hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. 28 Mayıs gecesini ülkemizle birlikte Afrika’dan Asya’ya kadar her yerde bayram gecesine çeviren tüm dost ve kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

Elbette seçim sürecini tüm taraflarıyla enine, uzunluğuna değerlendireceğiz. Birebir biçimde sokaklardaki eşi gibisi görülmemiş coşkunun sebeplerini de tahlil edeceğiz. Gerek manası gerekse de sonuçları prestijiyle ülke olarak bir mukadderat seçimi yaşadığımızın farkındayız. Terörle siyaseti yönlendirme teşebbüsü başarısız oldu. Milletimiz tıpkı 15 Temmuz’daki üzere iradesine sahip çıkmıştır.

Baskı altında kalmadan sandığa giden herkes kazandı. Anadolu irfanı bir defa daha siyaset mühendisliklerine karşı galip gelmiştir. Seçim maratonunun kazananı Türk demokrasisi ve Türk milleti olmuştur. Ulusal iradeye güvenen, ülke için hayal kuran bu seçimin tartışmasız kazananıdır.

Türkiye Yüzyılı teklifimiz hem 14 Mayıs’ta hem de 28 Mayıs’ta büyük bir teveccühle kabul gördü.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir