1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: İspatlamazsan namertsin

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: İspatlamazsan namertsin
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Güçlü Sanayi Güçlü Türkiye İstanbul Buluşması’’ programında açıklamalarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları: İstanbul iş başkanlığımızı bu buluşmaya aracılık ettiği için teşekkür ediyorum. Tüm sanayicilerimize buradan selamlarımı iletiyorum. Tüm sanayicilerimize şükranlarımı sunuyorum. Yatırımın istihdamın değerini en düzgün sizler bilirsiniz. 21 yıldır ülkemize ve milletimize bunu verdik. Biz itimadı sağladık. Bu süreçte önümüze çıkan pürüzleri birlikte aştık. Senaryoları birlikte yırtıp attık. 2023’ü Türkiye Yüzyılı’na birlikte hazırladık. 14 Mayıs seçimlerinin meclis kademesi tamamlandı. 14 Mayıs sıradan bir tarih değil. 1950’ye gideceğiz ve onun yapılanmasını gerçekleştirdik.

MİLLETİMİZ ÇOK NET İLETİLER VERDİ

Milletimiz parlamentoda 323 milletvekili ile tercihini Cumhur İttifakı’ndan yana yaptı. Artık milletimiz bu bahtı Cumhur İttifakı’na verdi. Cumhurbaşkanlığı’nda da şahsımıza 27 milyondan fazla vatandaşımız teveccüh gösterdi. Seçim az bir farkla ikinci cinse kaldı. Milletimiz muhalefete ve dünyaya çok net iletiler gönderdi. Milletimiz cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine yine itimat oyu vermiştir.

İSPATLAMAZSAN NAMERTSİN

Sayın Kılıçdaroğlu TRT’deki açıklamasında bizim terör örgütü ile görüşmeler yaptığımızdan bahsediyor. Sayın Kılıçdaroğlu bunu ispatlamazsan namertsin. Tekrar söylüyorum ispatlayamazsan namertsin.. Biz terör örgütleriyle görüşme değil onları inlerinde vurmakla misyonlu olduk. Bunları vurmaya devam ediyoruz. Sen ise Kandil’den talimat alarak, bunların parti binalarına bile değil, parlamentoda odalarına giderek görüşmeler yapıyorsun, yol haritasını çiziyorsun. Asla bizim terör örgütleri ile bir ortaya gelmemiz, kozmik odalarda toplantı yapmamız kelam konusu değildir.

NASIL ADIM ATILACAĞININ HDP İLE ÇALIŞMALARINI YAPTIN

Erdoğan’ı ve arkadaşlarının terörle çabada nerede olduğunu benim milletim güzel bilir. Bu hususta Cudi’nin Besler Deresi’nin lisanı olsa da konuşsalar. Sen hudut ötesinde bile teröristlerle nasıl adım atılacağının HDP ile bu çalışmaları yaptın. Meclis’teki odalarında yaptın. Medya bunu ortaya koydu. Sen kalkıp da aslında akşam palavra sabah palavra hayatın bununla geçiyor.

SENİN SIKINTININ ŞÖHRET

Kılıçdaroğlu utanmadan sıkılmadan bir de kalkıp beni yayına çağırıyorsun, senin kaygının şöhret. Şöhret olmak istiyorsun. Sana şöhret minderi vermeye niyetimiz yok. Milletimizin duruşu pek açıktır ve değişmemiştir. Seçim sonucunu beğenmeyip depremzedelere olmadık hakareti savuranların onlardan hangi yüzle oy isteyeceğini merak ediyoruz.

 MUHALEFETTE ORTALIK TOZ DUMAN

Artık ortada masa falan da kalmadı. Muhalefet cenahında ortalık toz duman. CHP Genel Lideri, o bildik siyasetini kendi başına sürdürüyor. Kimsenin bu kişiyi taşıyacak mecali kalmadı. İnşallah pazar günü seçimlerin akabinde Kılıçdaroğlu’nun çektiği eziyete de son vereceğiz milletçe. 15 seçim bizimle yarışa girdi hepsini kaybetti. Artık cumhurbaşkanı adayı olarak tekrar giriyorsun.

TERÖR ÖRGÜTÜNDEN TAKVİYE BİLDİRİLERİ YAYINLANIYOR

Kafası zehir üzere çalışan gençlerimizin yaptığı görüntü üzerinden kaset kumpas geçmişinin üzerini örtmeye çalışıyor. CHP’den ayrılarak cumhurbaşkanı adayı olan birine yaptıkları ortada. Terör örgütünden sana takviye bildirileri yayınlanıyor. Erdoğan’a takviye bildirileri yayınlanmıyor. Bize milletimizin dayanağı kâfi.

BÖYLE PALAVRA MI OLUR

300 milyar doları Londra’daki tefecilerden alıp getirecekmiş… Bu türlü de palavra mı olur. Londra’nın tefecileri olsa olsa esrar, eroin kaçakçılarıdır. Sana delikli 2,5 kuruş bile göndermezler.

AYRI BİR FACİA

Tek vasfı sığınmacı düşmanlığı, yabancı yatırımcı düşmanlığı olan birini yanına alarak tüm bu gerçekleri aykırı yüz edebileceğini düşünen bir zihniyetle karşı karşıya bulunmamız da farklı bir facia.

SURİYE’DE KONUT ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Kuzey Suriye’de briket meskenler yaptık. Sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte yaptık. Katar takviyeli, 1 milyon mülteci alabilecek kapasitede, tekrar Suriye’de konut çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye’deki Suriyelilerin buralara istekli formda gidişinin altyapısını oluşturuyoruz. Yaptığımız işin insani, vicdani ve İslami bir istikametinin olması gerekir diye inanıyoruz.

MİLLETİM ASLA SİZE YOL VERMEZ

Pazar günü bu tabloların hesabını bu teröristlerle el ele olanlardan soracaktır diye inanıyorum. 14 Mayıs’ta yarım kalan işi tamamlayacak ve daima bir arada Türkiye Yüzyılı’nın inşası için çalışacağız. Bu Selo kim? Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizin canına giren terörsittir. Artık ne diyor, Selo’yu çıkarmak istiyorsanız oyu bize vereceksiniz diyor. Benim milletim ona oy vermez. Benim milletim yerlidir, ulusaldır, vatanseverdir. Asla size yol vermez. Bunların hesabını pazar günü soracaktır. Tek dermanımızın çalıştığımızın karşılığı olduğunu pek düzgün biliyoruz. Pazartesi gününden itibaren de bu biçimde çabaya devam edeceğiz.

SEN KENDİ HALİNE BAK

Yüzde 1’i bile etmiyor bunların aldığı oy oranı fakat 40 vekil aldılar. Sana kalan vekil sayısı bunlarla mukayese edilmeyecek az. Sen kendi haline bak. Hayatı sırça köşklerde değil Kasımpaşa’da öğrendim, İstanbul’da öğrendim. Başı dik bir halde yaşamanın manasını yeterli biliriz. İstanbul’da öğrendiklerimizi siyasi hayatımızda rehber edindik. Ülkemizin menfaatini pazarlık konusu haline getirmedim. İstanbul’a başkanlık yaptığım periyodun takım değerini İstanbullular bilir.

EN GÜÇLÜ LOBİLERE MEYDAN OKUDUK

Türkiye’nin bekası kelam konusu olduğunda kimseyi gözümüz görmedi. Bu uğurda gerektiğinde dünyanın en güçlü lobilerine meydan okuduk. PKK’sından FETÖ’süne tüm terör örgütleriyle gayret ettik. Hatırlayın 15 Temmuz’u, uçaklara, tanklara, mevt kusan silahlara göğsümüzü siper ettik. Gerektiğinde her türlü riski alarak canımızı ve siyasi ikbalimizi tehlikeye atmaktan çekinmedik fakat hiçbir vakit ülkemizin, milletimizin ve umudunu bize bağlamış yüz milyonlarca mazlum ve mağdurun hakkını kimseye yedirmedik. BM’den NATO’ya, G20’den başka yapılara kadar tüm memleketler arası platformlarda Türkiye’nin çıkarlarını yürekle savunduk. Cumhur İttifakı, Türkiye ortak paydasında buluşanların adresidir. Cumhur İttifakı, vatanın bekasını her şeyin önünde görenlerin çatısıdır. Bunun dışındaki her şey lafıgüzaftır.

YOLA ÇIKARKAN BİRİNCİ DÜĞMEYİ YANLIŞ İLİKLEDİ

21 yılda laf üstüne laf koymanın değil taş üstene taş koymanın gayretini yürüttük. Eser ve hizmet seyahatimizi kesintisiz sürdürdük. Ülkemizin önünü açacak hangi teklifi getirdi. Yola çıkarken birinci düğmeyi yanlış ilikledi. Ülke ve millete dair problemlerin al gülüm ver gülüm materyali yapılmaması gerektiğini aklına getirmedi. Hiçbir hesaba dayanmayan kelamları ile bunu yaptı. Şahsî hesapları ile siyaseti kirletti. Toplam oyları 1’i bulmayan partilere 40 vekil armağan etti. İBB lideri 4 yıldır misyonda, İstanbul’a ne yaptı? Büyük hizmetleri var diyebilir misiniz? Tıpkı biçimde Ankara, ne yaptı? Net söylüyorum, CHP ile masaya oturup da istediğinden fazlasını almadan kalkan yoktur.

Nice takviye ve programı uygulamaya geçirdik. Katma kıymetli üretim ile kalkınan Türkiye Yüzyılını birlikte inşa edeceğiz. Pazar günü sandığa tekrar ve daha sıkı sahip çıkmanızı istiyorum. Ulusal iradenin üstünlüğünü dost düşman herkese göstereceğimize inanıyorum.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap