1. Anasayfa
  2. Gündem

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe’de konuşuyor

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe’de konuşuyor
0

Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylaması sonucunda resmi olmayan sonuçlara nazaran kazanmasının akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de halka hitap ediyor. Erdoğan’ın açıklamaları şöyle: Türkiye’yi çok seviyoruz, bu millet sevilmez mi? Biz severiz, Kandil’dekiler sevmez, onların uzantıları sevmez. Ama biz severiz, işte şu andaki tablo sevgililerin tablosu, resmi sayı 320 bin kişi şu anda burada.

Sizler Cumhur İttifakı’nı mahçup etmediniz, Cumhur İttifakı’nı yalnız koymadınız. Bu yolda birlikte yürüdük, gece gündüz demeden yürüdük. Sizler bu vazifesi tekrar bizlere verdiniz. Ülkeyi yönetme sorumluluğuna bizleri tekrar layık gören milletimin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum.

Gerek 14 Mayıs’ta gerek 28 Mayıs’ta tercihini hangi partiden, hangi adaydan yana kullanmış olursa olsun yurt içinde ve yurt dışında sandık başına giderek iradesine sahip çıkan, her vatandaşıma teşekkür ediyorum. Seçimin en sağlıklı formda yürümesi için vazife yapan kamu çalışanını, müşahitleri, emniyet mensuplarını tebrik ediyorum. Çok partili siyasi hayatımızın en kıymetli seçimlerinden birinde milletimiz kararını Türkiye Yüzyılı’ndan yana kullanmıştır.

Seçimin birinci tipinde milletimiz Türkiye Büyük Millet Meclisi üyelerinin çoğunluğunu Cumhur İttifakı’na vererek yasamadaki tercihini aslında ortaya koymuştur. Bugün yapılan ikinci çeşit seçimlerinde milletimizin Cumhurbaşkanlığındaki tercihi de katılaşmıştır. Bu sonucun da başımızın üstünde yeri vardır. Kazanan yalnızca biz değiliz, kazanan Türkiye’dir. Kazanan tüm kısımları ile milletimizin ta kendisidir. Biz her fırsatta kazandığımızda ülkemizde kimse kaybetmeyecek demiştik. Tekrar birebir formda biz kazandığımızda tek kaybeden ülkemizle ilgili kirli senaryoların sahipleri ile onların aparatları olan terör örgütleri ve tefeciler olacak demiştik. Ben hesap uzmanı değilim. Lakin hesap uzmanının hesabında galiba bir yanlışlık var.

’85 MİLYONUN TAMAMI KAZANDI’

Şimdi buradan tıpkı kelamı bir defa daha veriyoruz. Bugün kimse kaybetmemiştir. 85 milyonun tamamı kazanmıştır. Milletimizin bize verdiği sorumluluğun gereği olarak kimseye kırgın, küskün, kızgın, öfkeli değiliz. Artık seçim periyoduna dair tüm tartışmaları, çekişmeleri bir kenara bırakarak ulusal gayelerimiz, ulusal hayallerimiz etrafında birleşme, bütünleşme vaktidir. Biz bu çağrıyı laf olsun diye değil tüm kalbimizle yapıyoruz. Zira biz biliyoruz ki Türkiye’nin gücü 85 milyonun daima birlikte olmasından kaynaklanıyor.

‘YÜZDE 1 OY ALAN PARTİLERE 40 VEKİL VERDİ’

2018’de CHP vekil sayısı 146’ydı. Hesap yapıyoruz ya. 2023’te vekil sayısı 169. Gördüğünüz üzere bir artış var. Lakin burada kiralık vekiller var. 40 tane kiralık vekil. Yüzde 1 oy alan partilere ne yaptı 40 tane kiralık vekil verdi. Sayı nereye düştü 129’a. 146’dan 129’a hangisi büyük? 129 büyüktür diyemezsiniz, 146’dan 129’a bu milletvekilleri sayısını düşürene de herhalde haydi diyemezsiniz. Şimdi Kandil’dekilerle onları geriye alıp görüntü çekimi ile haydi diyebilirisiniz fakat bu millet yutmuyor, yutmadı, 17 vekil düşmüş durumda.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir