1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Şişli’de kaldırımda yürürken binadan taşlar düştü, genç kız şoke oldu

Şişli’de kaldırımda yürürken binadan taşlar düştü, genç kız şoke oldu
0

Olay, dün saat 18.15 sıralarında Şişli Kurtuluş’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, akşam saatlerinde vatandaşlar kaldırımda yürüdükleri esnada bir binanın saçaklarındaki taşlar bir anda metrelerce yüksekten aşağıya düştü. Sıkça kullanılan caddelerden birisinde yaşanan olayda, vatandaşlar büyük bir facia yaşamaktan son anda kurtuldu.

ÖLÜMDEN KIL HİSSESİ KURTULDU

Çevredeki vatandaşların büyük endişe ve panik yaşadığı olayın akabinde takımlar, binanın ziyan görmüş saçaklarına müdahale etti. Vefattan kıl hissesi kurtuluş ise güvenlik kameralarına anbean yansıdı. İmajlarda, vatandaşlar kaldırımda yürüdüğü esnada genç bir bayanın önüne ve gerisine taşlar düşüyor. Vatandaşlar panikle üste gerçek bakıyor.

‘KIZCAĞIZ DONDU KALDI’

Olayı gören Celal Koçak, “Olduğumuz yerde duruyorduk. Şuradan bir kızcağız geçiyordu. Binanın üstünden paket bir taş düştü. Kız tabi şok oldu, biz de olduk. Gözümün önünde olduğu için kız kadar ben de şok oldum. Ondan sonra itfaiyeyi aradık. Belediye grupları de şerit çekerek tedbir aldı. İtfaiye takımları merdivenle üstteki modülleri kırdı ve aşağıya düşürdü. Saniyelik bir olaydı, verilmiş sadakası varmış. İki kişi yürüyorlardı, beyefendi çok etkilenmedi fakat kızın bir modül önüne bir modül da ardına düştü. Dondu kaldı, reaksiyon veremedi. Kurtuluş’taki binaların birçok eski, bakım olması lazım. Biz de artık hasbelkader yürüyoruz. Şu an kesimleri aldılar” dedi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap