1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Sağanak iki şehirde hayatı felç etti! Sele sebep oldu: Yollar çöktü

Sağanak iki şehirde hayatı felç etti! Sele sebep oldu: Yollar çöktü
0

Manisa’nın Demirci ilçesinde öğlen saatlerinden itibaren tesirli olan sağanak, günlük hayatı olumsuz etkiledi. Metrekareye yaklaşık 60 kilogram yağışın düştüğü ilçede 1,5 saat süren sağanak sele neden olurken, cadde ve sokaklar suyla doldu.

İlçede birtakım mesken ve iş yerlerini su bastı. Doğal gaz çalışması için kazılan yollar suyla doldu. Yağış nedeniyle yamaçlardan sel sularıyla gelen çamur ve molozlar trafiği olumsuz etkilerken, park halindeki çok sayıda araca da ziyan verdi. Şoförler sıkıntı anlar yaşarken, birtakım araçlar çamura saplandı. Çamura saplanan araçlar zincir bağlanarak çekilirken, yollarda çökme de meydana geldi. Çökme nedeniyle bir araba çukura düştü. Araba, vatandaşların yardımı ve iş makinesiyle saplandığı çukurdan çıkarıldı. İlçede yağış nedeniyle altyapı da ziyan görürken, Manisa Büyükşehir Belediyesi takımları sel sularının çekildiği ilçede paklık ve tamirat çalışması başlattı.

1/6

2/6

3/6

4/6

5/6

6/6

 

ORDU’DA 15 DAKİKA TESİRLİ OLAN SAĞANAK DERELERİ TAŞIRDI

Ordu’nun Aybastı ilçesinde 15 dakika boyunca tesirli olan sağanak günlük ömrü olumsuz etkilerken, ilçedeki 6 derenin taşması sonucu cadde ve sokaklar suyla doldu, bir meskeni su bastı, yollarda ve tarım topraklarında hasar meydana geldi.

​Ordu’nun Aybastı ilçesinde öğlenden sonra başlayan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. 15 dakika boyunca tesirli olan yağış nedeniyle Fatih Mahallesi, Koyunculu Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Karamanlı Mahallesi’ndeki dereler ile, Esenli Deresi ve Kuru Dere Deresi taştı. Taşkın nedeniyle ilçe merkezindeki cadde ve sokaklar sular altında kaldı. Sağanağa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar sıkıntı anlar yaşadı. Bir konutu su basarken, Reşadiye-Aybastı Yolu ulaşıma kapandı. Taşkın nedeniyle ilçedeki kimi tarım topraklarında ve yollarda hasar meydana geldi. Ordu Büyükşehir Belediyesi, Aybastı Belediyesi ve Karayolları takımları, ilçede paklık çalışması başlattı.

‘15 DAKİKADA YERLE YEKSAN ETTİ’

Aybastı Belediye Lideri Beytullah Gençtan, yağışla ilgili Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, “Sabah hava güneşliydi. Öğlenden sonra 15.45 üzere bir yağış başladı. Yağış 15 dakikada ilçeyi yerle yeksan etti. İlçe merkezimiz su altında kaldı. Şu anda yollarda ve tarım topraklarında hasarlar var. Gruplarımızı alana sürdük. Bir yandan paklık çalışması yapıyoruz, bir yandan da kapanan yolları açmaya çalışıyoruz. Heyelan olduğuna yönelik bir ihbar ulaşmadı. Şu an yağmur dindi. Takımlarımız incelemelerini ve çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap