1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Oto galerici çetesi operasyonunda yeni detay! İntikam almak için tetikçi tutmuş

Oto galerici çetesi operasyonunda yeni detay! İntikam almak için  tetikçi tutmuş
0

İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Ofis Amirliği takımları, oto galeri ve otel işletmeciliği ismi altında kamufle olarak hata örgütü kuran, insanları yüksek faiz ile borçlandırıp borcunu ödeyemeyenlerin mal varlıklarına silah zoruyla el koyduğu belirlenen hata örgütünü belirleyerek takibe aldı.

Yaklaşık 6 ay süren takibin akabinde harekete geçen polis grupları, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 15 Temmuz sabahı, 29 ikamet ve 3 iş yeri olmak üzere toplam 32 adrese eş vakitli operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda, örgüt önderi Y.S.’nin de ortalarında bulunduğu 18 kuşkulu yakalanarak gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda ise, 17 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ilişkin 133 fişek ele geçirildi. Örgüt yöneticileri olarak belirlenen M.S. ve E.S.’nin, bir yatla yurt dışına kaçmaya çalışırken üzerlerinde 1 milyon Türk Lirası ile yakalandıkları öğrenildi.

ÇETE CİNAYET BAĞLANTISI ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan yapılan çalışmalar çerçevesinde, çetenin İzmir’de yaklaşık 4 ay evvel işlenen bir cinayetle alakası ortaya çıktı. 3 Nisan günü Buca Atatürk Mahallesi’nde silahla vurularak hayatını kaybeden Bayram Ulgaç’ın (34) hata örgütü yöneticisi M.S.’nin sağ kolu olduğu, M.S.’nin de intikam için İstanbul’dan tetikçi olarak A.K.’yi tuttuğu öne sürüldü. A.K. de operasyon çerçevesinde rastgele bir hareket gerçekleştiremeden İstanbul’da yakalandığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap