1. Anasayfa
  2. Gündem

Mersin’deki plastik fabrikasında çıkan yangında hasarın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı

Mersin’deki plastik fabrikasında çıkan yangında hasarın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı
0

Alınan bilgiye nazaran, akşam saatlerinde Öğretmenler Mahallesi, Yeni Hal gerisindeki bir plastik fabrikasının ham husus kısmında şimdi belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler bir anda tüm fabrikayı sardı. Haber verilmesi üzerine bölgeye Mersin ve Adana Büyükşehir Belediyesi itfaiye grupları, Tarsus Belediyesi sulama araçları ve iş makineleri ile Vilayet Emniyet Müdürlüğüne ilişkin Toplumsal Olaylara Müdahale Araçları (TOMA) ve Orman Müdürlüğü’ne ilişkin arazözler sevk edildi. Bölgeye ulaşan itfaiye, TOMA ve arazözler yangına müdahale etti. Adana’dan da itfaiye ve AFAD’ın takviyeye geldiği yangın, grupların yaklaşık 3 saat süren müdahalesi sonunda söndürüldü, soğutma çalışmaları bitti.

YARALILARIN DURUMU İYİ

Yangında 2’si itfaiye eri 4 kişi dumandan etkilenirken 2 kişi de ayağından yaralandı. Dumandan etkilenen ve yaralanan toplam 6 bireye olay yerinde hazır bekletilen sıhhat takımları müdahale ederek hastaneye sevk etti. Yaralıların durumunun uygun olduğu öğrenildi.

Yangının büsbütün söndürülmesinin akabinde soğutma çalışmasına geçildi. Günün birinci ışıklarında yangının verdiği ziyan gözler önüne serdi. 2 vardiyalı sistemle çalışılan fabrikada 50 kişinin çalıştığı belirlendi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir