1. Anasayfa
  2. Gündem

Meral Akşener: Helal oylarınızla bu iktidarı değiştirmenizi istiyorum

Meral Akşener: Helal oylarınızla bu iktidarı değiştirmenizi istiyorum
0

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Sancaktepe’de bir dokuma firmasını ziyaret etti. Firmanın, atölye kısmında çalışanlarla bir ortaya gelen Akşener, daha sonra beraberindekilerle binayı gezdi. Akşener, ziyareti sırasında çalışanların sorularına da cevap verdi.

“BİZİM MİNİMUM FİYAT TEKLİFİMİZ PATRONUN SİGORTA KISMINI ÜSTLENMEK ÜZERİNE”

Asgari fiyat ile ilgili soruyu yanıtlayan Akşener, “Bizim minimum fiyat teklifimiz, patronun sigorta kısmını üstlenmek üzerine. Siz şayet sigortasını devlet ödemiş, devletin ödediği bir minimum fiyatı, siz yüksek verebilirsiniz. Verirsiniz ve o insanların aç gezmesine mahzur olursunuz” Tabirlerini kullandı.

“SURİYELİ SIĞINMACILARA HERKES KIZIYOR BUNLARI GETİRENE NİÇİN KİMSE BİR ŞEY SÖYLEMİYOR?”

İhracat hakkındaki soruya da karşılık veren Akşener, “Suriyeli sığınmacılara herkes kızıyor. Ya arkadaş bunları getirenden niçin kimse bir şey söylemiyor? 10 milyon Suriyeli, 7 milyon Suriyeli, 6 milyon neyse bir türlü hakikat sayı da yok. Haydi ortalama 6 koyalım. Artık kızıyorsanız kim getirdi kardeşim? Biz niçin Suriye ile arbede ettik? Suriye, İran, Irak şöyle o hudutlara baktığınız vakit 7 trilyon dolarlık ticaret hacmi var. Hanımefendi, buralara satma imkanınız vardı. Satabiliyor musunuz? Mısır’la niçin hengame ettik kardeşim biz? Yunanistan’la el sıkıştı işte. Sisi’yle oburu ortasında olan taraftar taraf oldu. Tamam Mursi âlâ bir adamdı. Ona hürmet duy. Onun canını kurtarmaya çalış. Orada bir sorun yok. Sisi’ye niçin sövüyorsun be kardeşim? Söylemeye çalıştığın şey şu; bunların hepsi son derece kolay. Çalmayacaksın, çırpmayacaksın, çaldırmayacaksın bir de çok derecede bir israf var, onu da bırakacaksın. Türkiye’nin imkanları iyi” dedi.

“TAYYİP BEY’İ EN ÇOK SEVENLERİN TAM BİLAKİS BU SİSTEMİN DEĞİŞMESİ İÇİN OY VERMESİ LAZIM”

“Yarınki seçimde bunları oylayacaksınız, Kemal Bey’e oy istiyorum. Helal oylarınızla bu iktidarı değiştirmenizi istiyorum” diye konuşan Akşener, “En fazla da AK Partili kardeşlerimden istiyorum. Zira Sayın Erdoğan’ın son seçimi. Şayet bu ucube sistem, Sıkıntı Tayyip Beyefendi sorunu değil. Bu ucube sistem Türkiye’yi hakikaten, yok ediyor. Hasebiyle bir dahaki seçime bu sefer bu taraftan hududu bozuk bir tayfanın içinden bir lider seçilecek. Yani hukukun üstünlüğünü konuşamayacağız. Yargının bağımsızlığını, demokrasiyi, sendikayı konuşamayacağız, fiyatlarınızı konuşamayacağız. Senin maliyetlerini konuşamayacağız. Onun için bu sistemin değişmesi lazım. Tayyip Bey’i en çok sevenlerin tam aksine bu seçimde, bu sistemin değişmesi için oy vermesi lazım” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir