1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Körfez turunda ikinci durak Katar! Erdoğan ve Al Sani bir araya geldi

Körfez turunda ikinci durak Katar! Erdoğan ve Al Sani bir araya geldi
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkeleri çeşidinin ikinci durağı olan Katar’ın başşehri Doha’da Katar Buyruğu Pir Temim bin Hamed Al Sani tarafından Lusail Sarayı’nda resmi merasimle karşılandı. İki ülke marşlarının okunduğu merasimde Erdoğan, karşılama kıtasını selamladı. Merasimin akabinde Erdoğan ve Al Sani baş başa gerçekleştirecekleri görüşmenin akabinde heyetlerarası görüşmeye başkanlık edecek.

Görüşmede, ikili münasebetlerin tüm boyutlarıyla gözden geçirilmesi, iktisat ve yatırım alanlarındaki projeler başta olmak üzere çeşitli dallarda mevcut işbirliğinin daha da ilerletilebilmesi için yapılacak çalışmaların ele alınması ayrıyeten global ve bölgesel problemler hakkında fikir alışverişi gerçekleştirilmesi öngörülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmelerinin akabinde Al Sani tarafından onuruna verilecek resmi yemeğe katılacak.

1/8

2/8

3/8

4/8

5/8

6/8

7/8

8/8

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez ülkelerine gerçekleştireceği ziyaretler çerçevesinde Katar’ın akabinde yarın Birleşik Arap Emirlikleri’ne geçecek. Birleşik Arap Emirlikleri’nde de temaslarda bulunacak olan Erdoğan, 20 Temmuz’da ise KKTC’ye gidecek.

KATAR BUYRUĞU İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Katar’da Katar Buyruğu Pir Temim bin Hamed Al Sani ile bir ortaya geldi. Görüşmede, Katar Buyruğu Al Sani, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Katar’da düzenlenen FIFA Dünya Kupası Finali’nde Arjantinli dünyaca ünlü futbolcu Lionel Messi’nin imzaladığı topu gösterdi.

TOGG’U KULLANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi ziyarette bulunduğu Katar’da, Katar Buyruğu Pir Temim bin Hamed Al Sani’ye Türkiye’nin birinci yerli arabası Togg’u armağan etti. Katar Buyruğu, Türkiye’nin birinci yerli arabası TOGG’u kullandı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap