1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Kılıçdaroğlu’nun İstanbul planı! Son kulis bilgilerini Abdulkadir Selvi paylaştı

Kılıçdaroğlu’nun İstanbul planı! Son kulis bilgilerini Abdulkadir Selvi paylaştı
0

CHP’de başlayan liderlik tartışmalarının akabinde Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde partisinin küme toplantısında, “Gemiyi sağlam limana götürmek kaptanın vazifesidir. Gemiyi sağlam limana götüreceğimi herkes bilsin” açıklamasını yapmıştı.

Gazeteci Abdulkadir Selvi de, CNN Türk’te Fulya Öztürk’ün moderatörlüğünü yaptığı Akıl Çemberi programında CHP’deki genel başkanlık tartışmalarına ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yol haritasına ait kulis bilgisi paylaştı.

“İSTANBUL’U YİNE KAZANIRSAK 28 MAYIS’TAKİ BAŞARISIZLIK UNUTULUR”

Kılıçdaroğlu’nun yol haritası olduğunu vurgulayan Selvi “Bunu da 28 Mayıs’tan sonra oluşturdu. Bir önderin bu türlü bir düzensizlik içinde partisi ortada bırakıp gitmek kadar yanlış bir şey olmaz. Parti önderi partisini delegeye götürüyor. Kılıçdaroğlu’nun burada yanlış yaptığı bir yanlış yoktur. Kılıçdaroğlu ‘Partiyi kurulaya götürüp itimat tazeliyim ve sonra da mahallî seçime girelim. İstanbul, Ankara başta olmak üzere 11 büyükşehri koruyalım. İstanbul’u yine kazanırsak 28 Mayıs’taki başarısızlık unutulur. Bizim bir muvaffakiyete gereksinimimiz var ve bunu elde etmiş oluruz’ diyor” dedi.

‘ERKEN SEÇİM’ STRATEJİSİ

Kılıçdaroğlu’nun ‘erken Seçim baskısı’ stratejisini kulis bilgisi olarak paylaşan Selvi “Kılıçdaroğlu şayet mahallî seçimde beklediği başarıyı elde edebilirse erken seçim kampanyasını başlatacak. Erken seçim üzerinden kendi alanındaki tartışmaları, hengameleri, çabaları iktidarın alanına taşımak isteyecek. Erken seçim gündeme geldiği andan itibaren milletvekilleri çok uyumlu davranırlar. Erken seçim olacaksa milletvekili olmak isteyenler de genel liderle hengameye girmezler. Eldeki hesap çarşıya uymazsa ortalık toz duman olur” tabirlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap