1. Anasayfa
  2. Gündem

Her yağmurda şelaleye dönen bina

Her yağmurda şelaleye dönen bina
0

Ankara’da dün tesirli olan sağanakta cadde ve sokaklar göle döndü, birçok konut ve iş yerini su bastı. Yenimahalle ilçesi Şentepe Kayalar Mahallesi’ndeki Abı Hayat Turkuaz Konutları’nda 15 katlı apartmanı da su bastı. Yokuş aşağı akan sel suyu, yol kenarındaki apartmanın eksi 1’inci katındaki 2 dairenin pencerelerinden girip, öbür taraftaki balkonlardan çıktı. Balkonlardan şelale üzere akan sel suyu cep telefonu kameralarına yansıdı. Tıpkı daireleri daha evvel de 2 kere su bastığı, bu yüzden boş olduğu öğrenildi.

Suyla dolan katın alt katında oturan Sosun Kahraman (70), su baskını sırasında 5 kişi konutta olduklarını ve balkondan boşalan suyun bir kısmının meskenlerine girdini söyledi. Kahraman, “Birden içeriye su girdi. Torunlarım ‘Bizi dışarıya çıkarın’ diye ağlamaya başladı, çok korktular. Konut su dolunca çocukları aldım üste, dışarı çıktım. Ben konuta geldiğimde her taraf su dolmuştu. Bu meskeni 3’üncü sel basışı, artık bir tahlile kavuşmalı. Yetkililer tedbir almalı, biz konutun içerisini yaptırsak tekrar birebiri oluyor” dedi.

Binada oturan Ahmet Eroğlu ise “Burayı 3’üncü kere su basıyor. Buradaki olay büsbütün sokağın kavisli olup, içerisinin su dolmasından kaynaklanıyor. Altyapı, mazgalları kaldırmadığı için bütün su bu sokağa doluyor. Sonra binanın içerisine doluyor. Su alan dairenin penceresi de kottan yarım metre aşağıda. Binaya ilişkin bir daire. Can kaybı olmaması için o daire boş duruyor” dedi. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir