1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Eski bakan Suat Kılıç, Yeniden Refah Partisi’ne katıldı

Eski bakan Suat Kılıç, Yeniden Refah Partisi’ne katıldı
0

Fatih Erbakan, partisinin birinci aylık Olağan Vilayet Liderleri Toplantısı’ndan evvel basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Erbakan, Tekrar Refah Partisi’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde belirleyici parti olduğunu belirterek, “Yeniden Refah Partisi; kendi alnının teriyle, kendi listeleriyle, kendi seçmeniyle aldığı oyla 5 milletvekilini Meclise göndermeyi başarmıştır. 21 yıl ortadan sonra ulusal görüşü Tekrar Refah’la yine Meclise taşımaya muvaffak olduk. Burada kıymetli konu, bu milletvekillerinin öbür bir partinin sırtından, öbür bir partinin listesinden, öteki bir partinin oyu ile değil, Yine Refah Partimizin kendi alın teriyle seçime girerek elde etmesi son derece büyük değer arz etmektedir” dedi.

‘SEÇİMİN KAZANANI REFAH PARTİSİDİR’

Erbakan, partinin kuruluşundan bugüne kadar 4,5 sene üzere çok az bir müddet geçmiş olmasına karşın bu seçimlerin çok açık ve net formda kazanan partisi olduğunu vurgulayarak, “Bu seçimin en büyük kaybedeni ise Sayın Kılıçdaroğlu olmuştur. Zira cumhurbaşkanı olma gayesiyle son derece bonkör bir formda 2 Meclis kümesi kurmaya yetecek sayıda milletvekilini yüzde 1 bile oyu olmayan partilere hoyratça vermiştir. Günün sonunda cumhurbaşkanı da olamamış, kaybetmiştir. Verdiği 40 milletvekili ile ortada kalmıştır. Seçimin bir öteki kaybedeni HDP olmuştur. Her ne kadar bu seçimde öteki bir isimle seçimlere girseler dahi oylarını yüzde 3 oranında kaybetmişlerdir ve tekrar seçimi kaybedenlerden biri 4 tane partidir. Kıymetli olan CHP’nin sırtından milletvekilliği kapmak değil, kendi logonuzla seçime girip bu formda milletvekili kazanabilmektir. Politik kurnazlıklar üzerine inşa edilen binalar, eninde sonunda çökmeye mahkumdur. Bu partiler, milletin gönüllerindeki yerlerini kaybettiler. CHP’nin ne olursa olsun bu ülkede yüzde 25’in üzerinde oy alamayacağı bu seçimlerle ispat edilmiş oldu” diye konuştu.

‘MİLLİ VE MANEVİ KIYMETLERİMİZE UYGUN PROJELER SUNACAĞIZ’

Cumhur İttifakı’na katılırken, üzerine anlaşılan protokoldeki bütün konuların Mecliste takipçisi olacaklarına dair kelam verdiklerini söyleyen Erbakan, “Bu kelamın gereğinden hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki Mecliste hakkı ile yerine getireceğiz. Merhum Erbakan Hocamızın ‘Hayra motor şerre fren’ düsturu ile hareket edip ulusal sıkıntılarda her vakit olduğu üzere ülkemizin ve milletimizin en büyük destekçisi olacağız. Gördüğümüz eksiklikler ve yanlışlıklara da en net, en tesirli biçimde karşı çıkacağız. Tekrar Refah Partisi kurulana kadar Türkiye’nin çok büyük bir yapan muhalefet eksikliği vardı. ‘Önce ahlak ve maneviyat’ anlayışımız olmazsa olmazdır. Eğitim, iktisat, siyaset, kamu ve toplumsal hayatta hakim kılma gayretimizi Mecliste sürdüreceğiz. Daima değişen bir eğitim sistemi değil, müfredatın ulusal ve manevi kıymetlerimize uygun, sistemin ise sürdürülebilir olması için projelerimizi Mecliste sunacağız” dedi.

SUAT KILIÇ, TEKRAR REFAH PARTİSİ’NE KATILDI

Ayrıca kamuoyuna bir sürprizlerinin olduğunu belirten Erbakan, “22’inci, 23’üncü ve 24’üncü devir Samsun milletvekilimiz, eski Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç Beyefendi, Yine Refah Partimize katılıyorlar. Değerli bakanımızla birlikte, partimiz daha da büyük ivme kazanacak. Başarılarımıza birlikte ulaşacağız” sözlerini kullandı.

Ardından Erbakan, Suat Kılıç’ın yakasına partisinin rozetini taktı. Suat Kılıç, “Sağlam adımlarla, ‘Halka hizmet Hakka hizmettir’ şuuruyla bereketli bir geleceği sağlam bir yer üzerinde inşa etmeye muvaffak olacağız diye düşünüyorum. Burası merhum Erbakan’ın fikirlerinin olduğu bir mekteptir. İnşallah bu mektepten öğrendiklerimizle daha güçlü yarınlara muvaffak oluruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap