1. Anasayfa
  2. Gündem

Erdoğan’ın balkon konuşmasının şifrelerini Hande Fırat CNN TÜRK’te aktardı

Erdoğan’ın balkon konuşmasının şifrelerini Hande Fırat CNN TÜRK’te aktardı
0

CNN TÜRK’te Hande Fırat balkon konuşmasının şifrelerini aktardı. Hande Fırat yaptığı açıklamada, “Ellerde Türk bayrakları var. Bir defa daha altını çizeyim. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Beştepe’yi seçme nedeni herkesin Cumhurbaşkanıyım önümüzdeki devirde herkesi kucaklayarak yola devam edeceğim. Parti genel merkezini seçmeme nedeni bu. Tüm Cumhur İttifakı bileşenleri ve başkanları orada olacak. Balkondan konuşmayacak tersine kürsüden konuşacak. Önümüzdeki yıllara ilişkin yol haritası ve değerli bir metin hazırladığı konuşuluyor.” sözlerini kullandı.

Milliyet Gazetesi Müellifi Zafer Şahin, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ait çarpıcı yorumlarda bulundu. Şahin konuşmasında şu tabirleri kullandı:

“Bugün akşam saatlerinde yapacağı konuşma daha da kıymetli, bu çok sıkıntı bir seçim oldu. 24 Haziran 2018, bugün 28 Mayıs 2023, 5 yıl Türkiye tarihinin en güç 5 yılıydı. Neden diyeceksin, bu süreçte bizden kaynaklanan meseleler, bizim dışımızda pandemi belası, 100 yılda bir olabilecek bir şey oldu. Resmen dünya iktisadı çöktü, üstüne Rusya-Ukrayna savaşı çıktı ,en çok etkilen ülkelerden birisi Türkiye oldu. Zelzeleye maruz kaldı bu ülke, 5 yıl ayakta kaldı. Kur atakları, dışarıdan kuşatma çalışmaları, terör örgütlerinin devreye sokulmak istenmesi, Türkiye nasıl adım adım kaosa sürükleniri bize yaşatmak istediler. Süreç aslında mevcut ABD Lideri Biden’in ülkesinde bir gazeteye verdiği demeç ile başladı. 

‘7 DÜVELE KARŞI KAZANILMIŞ BİR ZAFERDİR’ 

Dedi ki onu içeriden muhalefeti güçlendirerek yola getireceğiz dedi. Erdoğan’ı tasfiye edeceğiz dedi. Recep Tayyip Erdoğan çok seçim kazandı en manalı zafer bu zaferdir, 7 düvele karşı kazanılmış bir zaferdir. 

‘ERDOĞAN’IN KAZANDIĞI EN MANALI ZAFER’ 

Erdoğan’ın kazandığı en manalı zaferdir. Türk de kazanmıştır, alevisi, sünnisi de kazanmıştır. Zira Erdoğan bu ülkenin çimentosudur. Biz çok seyahat eden insanlarız her siyasi görüşten beşerle konuşuyorum. Müşahedem şudur. Ülkeyi o denli bir kastılar ki, düzmece argümanlarla, trollerle o denli bir kastılar ki beşerler hakikaten Erdoğan’ı sevsin, oy versin vermesin aklının bir köşesinde Türkiye için makulün, doğrunun bir devir daha Erdoğan’ın seçimi kazanmasını taşıyordu.  

‘MUHALİF SEÇMEN ALDATILDI’ 

Sen birinci çeşidi belediyelere özerklik, Demirtaş’a özgürlük ile tamamlıyorsun, üç gün içerisinde Ümit Özdağ ile ittifak yapıyorsun. Yarın Meral Hanım Kemal Bey’in adaylığına olmaz diyor, kumar masası diyor 24 saat sonra masaya dönüyor. Muhalif seçmen çok kandırıldı, aldatıldı. 

‘MİLLET TERÖRLE YAKIN GÖRDÜĞÜ PARTİYE YAKINLAŞMAYI TASVİP ETMİYORDU’ 

Onların aldatması ve kandırılmasının gerilimini bütün bir toplum yaşadı, insanlara olmayan bir siyasi öngörüyü sattılar, dediler ki seçimi yüzde 60’la alıyoruz. Yok kardeşim alamıyordunuz. Anadolu’da 45 tane vilayet gezdim dedim ki Anadolu’dan çivi sökemezler onu gördüm. Millet zira terörle yakın gördüğü partiye yakınlaşmayı tasvip etmiyordu.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir