1. Anasayfa
  2. Gündem

Erdoğan’dan Tanju Özcan’a ‘heykel’ cevabı

Erdoğan’dan Tanju Özcan’a ‘heykel’ cevabı
0

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi’nden evvel 18 Nisan’da toplumsal medya hesabından, “Recep Tayyip Erdoğan seçimi bir sefer daha kazanırsa Bolu’nun en görünür yerine devasa bir Erdoğan heykeli dikeceğim” paylaşımında bulundu. Bolu Belediye Meclisinin haziran ayı birinci toplantısında, AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi Kamuran Avcı ve MHP’li meclis üyeleri Fatih Silin ve Necdet Çakır, Lider Özcan’ın kelamını tutması gerektiğini hatırlattı.

ERDOĞAN’A MEKTUP YAZDI

Başkan Özcan, kelamını tutacağını açıklayarak, yaşayan bir kişinin heykelinin yapılması için evvel o kişinin istek göstermesi gerektiğini belirtip, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazdı. Özcan’ın Cumhurbaşkanlığı’na gönderdiği mektupta “Seçim öncesinde, seçimi kazanmanız halinde, Bolu’ya heykelinizi dikme kelamı vermiştim. Bu kapsamda yaşayan birinin heykelinin dikilmesi için, bireyden muvafakat alınması gerektiği ortaya çıkmıştır. Sözümü yerine getirebilmem için heykelinizin imali konusunda sizden muvafakat talep etmekteyim. Hürmetlerimle arz ederim” tabirleri yer aldı.

1/2

2/2

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN MEKTUBA KARŞILIK GELDİ

Özcan’ın mektubuna Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Lideri Metin Kıratlı imzasıyla yanıt geldi. Karşılık mektubunda Erdoğan, Bolu’ya yapılması planlanan heykeline onay vermedi. Mektupta, bahsin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a arz edildiği belirtilerek, şu tabirlere yer verildi:

Sayın Cumhurbaşkanımız devlet adamlarının heykelleriyle değil, hizmetleriyle anılması gerektiği konusunu vurgu yaparak, heykelin üretimine muvafakatlerinin bulunmadığın ve yapılması düşünülen heykel masrafı meblağında gereksinim sahibi Bolulu vatandaşlarımıza yardım yapılmasının daha yerinde olacağını tensip buyurmuşlardır.

ÖZCAN: GEREKSİNİM SAHİPLERİNE ULAŞTIRACAĞIZ

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan mevzuya ait yaptığı yazılı açıklamada, “Seçimlerden evvel verdiğimiz kelam üzerine geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanına mektup göndererek, muvafakat istedik. Lakin kendileri heykele harcanacak paranın muhtaçlık sahiplerine dağıtılmasını ve heykel yapılmamasını uygun gördüler. Biz zati bugüne kadar muhtaçlık sahibi vatandaşlarımıza adil biçimde yardımda bulunduğumuz üzere bu heykele harcanacak parayı da yeniden adil bir halde gereksinim sahiplerine ulaştıracağız” dedi. 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir