1. Anasayfa
  2. Gündem

Depremzedeler oy kullanma işlemi başladı

Depremzedeler oy kullanma işlemi başladı
0

Cumhurbaşkanı 2. tıp seçimi çerçevesinde oy verme süreci, tüm kentlerde olduğu üzere Hatay’da da başladı. Vatandaşlar, hasarsız olan okullarda ve hasarlı okulların bahçelerine kurulan 167 konteynerde oy vermek için yoğunluk oluşturdu. Erken saatlerde sandıkların başına gelen vazifeliler yeminlerini ettikten sonra hazırlıklarını yapıp seçmenleri beklemeye başladı. Saatler 08.00’ı gösterdiğinde Hataylılar oy vermeye başladı. İştirakin ağır olduğu gözlemlenen Defne ilçesindeki Mustafa Kemal Akbay İlkokulu bahçesinde polis takımları de geniş güvenlik tedbiri aldı. Okulun ağır hasarlı olması nedeniyle bahçede ve alt yolda olmak üzere toplamda 21 konteynerde oy verme süreci gerçekleştiriliyor. Yakınları ve mahalleden komşularıyla okul bahçesinde karşılaşan aileler duygusal anlar yaşadı. Hatay’da birinci seçimde 3 bin 52 sandıkta, 1 milyon 62 bin 886 seçmenden, 883 bin 992’si oy vermişti.

“OYUMU KULLANMAYA GELDİM”

Oyunu kullanan Mehmet Şahut, “Mersin Anamur’dan oyumu kullanmak için geldim. Kentimi bu formda gördüğüm vakit daha makûs oluyorum. Sıkıntı durumda olduğum halde oyumu kullanmaya geldim. İnşallah memleketim düzelir, buna inanıyorum” dedi.

“VATANDAŞLIK GÖREVİMİZ”

Oyunu veren Esen Adadetepe ise, “Enkaz altından 2 çocuğumla çıktım. Kentimize her vakit geliriz. Ülkemiz için güzel uğurlu olsun. Vatandaşlık vazifemiz. Komşularımızı gördük lakin tekrar bekleyeceğiz. Kent kurulsa bile acımız büyük” diye konuştu.

KAHRAMANMARAŞ

Cumhurbaşkanlığı seçimi çerçevesinde sarsıntının merkez üssü Kahramanmaraş’ta da ikinci çeşit için oy verme süreci başladı. Bir çok okulda olduğu üzere merkez Onikişubat ilçesi Zeki Karakız Ortaokulu’na kurulan konteynerlerde sandık lideri ve vazifelilerinin kutuları mühürlemesinin akabinde vatandaşlar saat 08.00 prestiji ile oylarını kullandı. Birinci seçimde olduğu üzere ikinci seçimde de vatandaşların oy kullanma süreci için ağır iştirak sağlamaya başladığı belirtildi.

İkinci tıpta Cumhurbaşkanını belirlemek için sandık başında gittiklerini belirten afetzede vatandaşlar, sandıktan çıkacak sonucun iyi olması temennisinde bulundu.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir