1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Depremde 7 yakınını kaybeden iki kardeş babalarının kabrini ziyaret etti

Depremde 7 yakınını kaybeden iki kardeş babalarının kabrini ziyaret etti
0

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde en büyük yıkım 11 vilayet içinde Hatay’da yaşandı. Kentte binlerce kişi hayatını kaybederken, yüzlerce insan ailesiz kaldı. Acının birinci günkü üzere tazeliğini koruduğu Hatay’da Babalar Günü’nde mezarlıklarda yeniden hüzün hakimdi. Sessizliğin yer aldığı mezarlıklar önünde birkaç çiçekçi ve az sayıda ziyaretçi olduğu görüldü. Bu ziyaretçilerden birisi ise 25 yaşındaki Mustafa Karaman ve 18 yaşındaki kız kardeşi Melisa Karaman oldu.

Karaman kardeşlerin yaşadığı bina 6 Şubat zelzelesinde yıkıldı. Enkazda baba Kudret, anne Sabriye, ikiz kardeşler Savaş ve Ömer ile anneanne hayatını kaybetti. Mustafa ve Melisa kardeşler ise 3 gün sonra hafif yaralı olarak kurtarıldı. Birbirlerine tutunup acılarını saran iki kardeş, zelzeleden sonraki birinci Babalar Günü’nde mezarlığa ziyarete geldi. Kardeşleri ve anne, babalarının kabirlerine çiçek bırakıp dua eden kardeşler duygusal anlar yaşadı. Gözyaşlarını tutamayan kardeşler, duanın akabinde mezarlıktan ayrıldı.

“BUGÜN DE BİRİNCİ BABALAR GÜNÜ, ZİYARETE GELDİK”

Antakya Asri Mezarlığı’na defnedilen baba, annesi ve kardeşinin mezarını ziyaret eden Mustafa Burak Karaman, “Eski stadyum civarındaydı konutumuz ve 7 kişilik bir aileydik. 6 Şubat zelzelesinde babam, annem, iki erkek kardeşim ve anneannei kaybettik. Kız kardeşimle ben 3 gün sonra enkazdan çıkabildik. Bugün de birinci Babalar Günü, ziyarete geldik. Olağanda daima birlikte geçirirdik” dedi.

Depremin akabinde sıkıntı günler geçirdiklerini tabir eden Karaman, “İlk bayramı, birinci Anneler Günü’nü, birinci Babalar Günü’nü yalnız geçirdik. Acı geçmiyor, birinci günkü üzere alışmaya çalışıyoruz. Tek tesellim kız kardeşimin hayatta olması. Onunla birlikte hayatta kaldık” sözlerine yer verdi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap