1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştu
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle; Bu manalı günde sizlerle olmaktan memnunluk duyuyorum. Rabbime bana sizler üzere genç, dinamik, yürekli, gözleri ışıl ışıl, vatan millet kokan yol arkadaşları verdiği için ham ediyorum. Eskinin köhne sistemini değiştirerek, çağdaş Türkiye’yi inşa etmenin alt yapısını oluşturduk. Kimsenin sizinle amaçlarınız ortasına girmesine müsaade etmeyin. Çeşitli mecralardan kasıtlı olarak yayılan ümitsizlik dalgalarına asla prim vermeyin. Sizlerden hayallerinize sıkı sıkıya sarılmanızı bilhassa istiyorum. Kimsenin sizinle amaçlarınız ortasına girmesine, sizi ideallerinizden koparmasına müsaade etmeyin. Gençlerimiz önüne bir gelecek vizyonu koymak yerine kendi başarısızlıklarını örtmeye çalışan siyasetçiler size asla örnek olamaz. Türkiye daha evvel bu şekil siyasetçi profilleri görmüş lakin hepsi eninde sonunda unutulup gitmiştir. Yapıtları yok. Biz ise siyasi hayatımızın tamamında gençlerimize güvenlik. Sizlerin her alanda yolunu açmanın uğraşı içinde olduk. Seçilme yaşı biliyorsunuz 30’du bunu evvel 25’e daha sonra 18’e biz indirdik. Niçin bunlar yapmadı? Zira gençlerine güvenmiyordu. Gençlerimize güvendik, inandık onlarla da yolları yürüdük ve yürüyoruz. Pazar günü seçimlerin sonuçlarına nazaran en genç milletvekilinin dördününü bizim partimizden olması bunun ispatıdır. Gençlik kollarımı başkanımı İzmir’de bölgesinde birinci sırada aday göstererek bu mevzudaki kurumsal halimizi da ortaya koyduk. CHP Genel Lideri ise asla bu türlü bir adım atmadı, atamaz. Bu yürek ister yürek. Zihinsel ihtilali gerçekleştirmediğiniz sürece bu işi gerçekleştiremezsiniz. Biz şu anda zihinsel ihtilali gerçekleştirmenin uğraşı içerisindeyiz. Zihinsel ihtilali sizinle gerçekleştireceğiz. 

Gençler, şurası düne kadar neydi biliyor musunuz? Burası geçmişi prestijiyle meşhur Rami Kışlası’ydı. Lakin daha sonra ne oldu burası Rami Besin çarşısı oldu. Ben burada çalıştım halini bilirim buranın ve daha sonra burasının farklı bölgelere taşınma süreci oldu. Ondan sonra Kültür Turizm Bakanımla burayı konuştuk ve şu anda gördüğünüz hale getirdi. 

İstanbul susuzdu, çöp çukur çamurdu ve İstanbul’u o susuzluktan lideriniz kurtardı. Kokusundan geçilmeyen Haliç’i bilmez. Yüzmek filan o denli bir şey yok orada. Cumhurbaşkanınız o vakit belediye lideri olarak birinci işim oranın pis suyunu Alibeyköy’deki bir taş ocağına oranın kirli suyunu aktardık. Haliç’in o pis kokusundan çevrei kurtardık ve Boğaz’ın suyunu bir tünel sınırıyla Haliç’e gönderdik. Haliç’e gönderdiğimiz bu su ile de Haliç’in suyunu temizledik.

Çöp dağlarını kaldırdık, çukurları yok ettik. Doğal gaz noktasında 50 bin meskene doğal gaz vermişlerdi ben misyonu bıraktığımda 1 milyon 250 bin meskene biz doğal gazı getirdik. Gençler bilhassa seçilme ihtimali olmayan yerlerden CHP aday gösterdi. Bu zat gençlere güvenmiyor, bu zat gençlerin Meclis’te olmasını istemiyor. Gençlerimizin özgüven sahibi olmasından rahatsızlık duyuyor. Aslında bu şahıs gençleri kendisine en büyük rakibi olarak görüyor.

Yazar Hakkında

Yorum Yap