1. Anasayfa
  2. Gündem

Çadırın yanına gelen ayı korku dolu anlar yaşattı!

Çadırın yanına gelen ayı korku dolu anlar yaşattı!
0

Bolu’da At Yaylası’na giderek kamp yapan Abdullah Aksoy’u, gecenin ilerleyen saatlerinde davetsiz konuk ziyaret etti. Aksoy tarafından çadırın etrafına kurulan fotokapanlarla ayı görüntülendi. Çadırın içerisine de kamera yerleştiren Aksoy, gece saatlerinde ayının gelmesiyle birlikte uykusundan uyanarak endişe dolu anlar yaşadı. Ayının daha sonra çadırdan uzaklaşması ise fotokapanlarla saniye saniye görüntülendi.

“HAYVAN GELİNCE BİRİNCİ EVVEL BİR İRKİLDİM”

Korku dolu anlar yaşayan Abdullah Aksoy, “Gece hayvan geldi. Ses duydum. Hayvan gelince birinci evvel bir irkildim. Endişe yaşadım. Endişe yaşamayacak insan yoktur. Çadıra saldırma riski vardı lakin tabiatta en tehlikeli canlı insandır. Yani hayvandan daha tehlikelidir. Bu bir gerçek. Ayı tesadüf gelip de size saldırmaz. Anca uyurken üstüne çıkar ya da yanında yavrusu varsa bu koşullarda saldırır hayvan. Onun dışında gece gelip sana anca yaklaşır, merak eder, bakar lakin saldıracağını düşünmüyorum” dedi.

“AYIYLA ÇEKİŞ EDECEKSİN”

Gece çadırda uyumakta zorlandığını söyleyen Aksoy, “Gece ayının gelmesinden sonra uyuyamadım. Yani 1-2 saat anca uyudum. O da sabaha karşı, artık çok yorulunca 1-2 saat uyuyabildim. Hayvan merak ediyor, bakıyor. Seni yemeğe gelmiyor yahut sana ziyan vermek için gelmiyor. Meraklı. Ayılarda da psikoloji vardır. Kimileri bu türlü şeydir. Mümkün olduğunca kaçmayacaksın” sözlerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir