1. Anasayfa
  2. Gündem

Birlikte yaşadığı kadını darbedip, bıçaklayan sanığa 10 yıl hapis

Birlikte yaşadığı kadını darbedip, bıçaklayan sanığa 10 yıl hapis
0

Çamlık Mahallesi’nde 30 Ağustos 2021’de meydana gelen olayda, uyuşturucu husus bağımlısı olduğu ileri sürülen Feyzo Duran (25) ile dini nikahla yaşadığı Aysel Perkgün (28) ortasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Duran, teze nazaran 1 yaşındaki çocuğunun yanında Aysel Perkgün’ü darbedip, bedeninin çeşitli yerlerini tekraren bıçakladı. Perkgün’ün çığlıklarını duyan komşuları, polis ve sıhhat gruplarına haber verdi. Ağır yaralanan Perkgün, sıhhat takımlarınca Sıhhat Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılıp, tedaviye alındı. Polis tarafından gözaltına alınan Feyzo Duran ise sevk edildiği adliyede tutuklandı. Olayla ilgili hazırlanan iddianamede Duran için ‘tasarlayarak’ ve ‘canavarca hisle yahut eziyet çektirerek’ öldürmeye teşebbüs cürmünden 20 yıla kadar mahpus cezası istendi. Hazırlanan iddianame İzmir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Geçen yıl eylül ayında görülen duruşmada Perkgün’ün avukatları reddi heyet talebinde bulundu. Mahkemenin talebi reddetmesi üzerine avukatlar bir üst mahkemeye reddi heyet için talepte bulundu. Lakin talep kabul görmedi.

‘SALARSANIZ BENİ ÖLMÜŞ OLARAK GÖRÜRSÜNÜZ’

Tutuklu Sanık Duran’ın yargılanmasına bugün İzmir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Duran, mağdur Aysel Perkgün ve taraf avukatları katıldı. Celsede kelam alan Perkgün’ün avukatlarından Abdi Yaşar, “Sanık aksiyonundan istekli vazgeçmemiştir. Yardım çağırmadığı üzere elinin değdiği bıçakları otomobile saklamıştır. Evrak kapsamında bir bıçak hala ortada yok. Müvekkilin durumu ortada. Canavarca hisle hareket edildiği açık. Müvekkil kendisine masa kurduruyor, alkol içiyor. Abdest alıyor ve iki bıçakla müvekkili öldürmeye çalışıyor. Bu da bu işin planladığını gösteriyor. Üst huduttan cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi.

Aysel Perkgün de sanığın en ağır cezayı alması talebinde bulunarak, “Bu adamı salarsanız beni haberlerde ölmüş olarak görürsünüz. Çok şey yaşadım ve onu da güzel tanıyorum. Vefat endişesiyle yaşıyorum. Ben 30 yaşında ölünce çocuğum yurtlara düşmesin, bu adamın eline kalmasın” diye konuştu.

AVUKATTAN BERAAT TALEBİ

Sanık hakkında beraat talebinde bulunan avukat Hüsnü Okan İzcan ise “Feyzo Duran soruşturmanın başından beri her duruşmada istikrarlı ve birbiriyle çelişmeyen tabirler verdi ve suçlamaları kabul etmedi. Aysel olayın ardından verdiği tabirde, bu olayı kendi yaptığını söylemiş. Müvekkilimin beraatini talep ediyoruz” sözlerini kullandı. Son kelamı sorulan sanık Duran ise, “Aysel’in hayatını kurtarmaktan öbür bir şey yapmadım. Beraatimi talep ediyorum, takdir mahkemenindir” dedi.

SABİT İZLER SEBEBİYLE CEZA ARTIRILDI

Savunmaların akabinde karar açıklandı. Mahkeme lideri, sanığın öldürme kastıyla başlattığı aksiyonundan vazgeçtiği, vazgeçme kaidelerinin oluştuğunu ve bu yüzden de taammüden yaralama kabahatinden ceza verdiklerini söyledi. Heyet, sanığa taammüden yaralama cürmünden 2 yıl 6 ay mahpus cezası verirken, sanığın aksiyonunda silah kullanması ve hareketi canavarca hisle gerçekleştirdiği gerekçesiyle ceza 5 yıl mahpusa çevrildi. Kelam konusu aksiyon sonucunda Perkgün’ün hayati derecede yaralanması ve bedenindeki sabit izler sebebiyle ceza bir kat daha artırıldı ve sanık toplam 10 yıl mahpus cezasına çarptırıldı. Heyet kararında indirim uygulamadı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir