1. Anasayfa
  2. Gündem

Binali Yıldırım ve eşi oyunu kullandı

Binali Yıldırım ve eşi oyunu kullandı
0

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı ikinci cins seçimi için oy kullanmak üzere eşi Semiha Yıldırım ve torunu Erhan Yıldırım ile birlikte Tuzla’da bulunan Emlak Konut Cemil Meriç İlkokul ve Ortaokulu’na geldi.

Yıldırım saat 12.00 sıralarında geldiği okulda, 1055 no’lu sandıkta görevlilere kimlik evraklarını ibraz ederek oyunu kullandı. Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım da tıpkı sandıkta oyunu kullandı.

Açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Biliyorsunuz, birinci seçimi 14 Mayıs günü yaptık. Meclisi ve milletvekillerini seçtik. Millet İttifakı olarak 323 milletvekiliyle mecliste çoğunluğu sağladık. Fakat Cumhurbaşkanlığında biraz eksiğimiz kaldı. Bugün salt çoğunluk gerektiği için Cumhurbaşkanlığı seçimi tekrarlanıyor. Güzel uğurlu olur, memleketimiz ve milletimiz için. Ülkenin muhtaçlığı olan inançtır, istikrardır, deneyimdir. İnşallah bu seçim sonucu Türkiye Yüzyılına emin adımlarla önderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile bir arada millet olarak girmiş olacağız. Seçimlerin ülkemize, milletimize ve insanlığa iyi olmasını diliyorum” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir