1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Bakan Yerlikaya açıkladı! 47 ilde ‘Paravan’ operasyonu

Bakan Yerlikaya açıkladı! 47 ilde ‘Paravan’ operasyonu
0

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından cürüm örgütlerine yönelik 47 vilayette 490 şüpheliye yönelik Paravan Operasyonu düzenlendi. Yüzlerce vatandaşı mağdur eden ve devleti milyonlarca lira ziyana uğratan Mali Kabahat Örgütlerine yönelik Vilayet Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatları ve Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Uğraş (KOM) Başkanlığı koordinesinde yaklaşık

6 ay planlı bir çalışma yürütüldü. Yürütülen planlı çalışmalar sonucunda, nitelikli dolandırıcılık, Resmi ve Özel Dokümanda Sahtecilik, Parada Sahtecilik, İhaleye Fesat Karıştırma, Vergi Yöntem Kanununa Muhalefet, İmtihan Usulsüzlükleri (6114 SKM), Tefecilik (Klasik ve Pos Tefeciliği) Kabahatlerini işledikleri tespit edilen 490 amaç şahsa yönelik, Mali Kabahatler kapsamında 47 vilayette bugün sabah saatlerinde Paravan operasyonu düzenlendi.

Operasyon kapsamında 237 şahıs yakalanarak gözaltına alınırken, şüphelilerin ikamet ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 3 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet şarjör, 102 adet fişek, 9 adet farklı şahıslar ismine düzenlenmiş engelli sıhhat raporu, çok sayıda uydurma olduğu bedellendirilen altın ve ziynet eşyası, ayrıyeten çeşitli dokümanlar ele geçirildi.

BAKAN YERLİKAYA’DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Mali cürüm örgütlerine yönelik 47 vilayetimizde 490 amaç şahsa yönelik ‘Paravan’ operasyonu düzenlendi. Şu ana kadar 237 şahıs gözaltına alındı.” dedi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap