1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Bakan Tekin: Gençlerle istikbalin Türkiye’sini inşa edeceğiz

Bakan Tekin: Gençlerle istikbalin Türkiye’sini inşa edeceğiz
0

Bakan Tekin, 12 Eylül 2022’de başlayan 2022-2023 eğitim öğretim yılının 16 Haziran itibariyle son bulması sebebiyle yazılı ileti yayımladı. Yaz tatiline giren öğrenci ve öğretmenlere yeterli tatiller dileklerini ileten Bakan Tekin iletisinde, “Karne alma memnunluğunu yaşayan bütün öğrencilerimizin heyecanlarını paylaşıyorum. Evlatlarımızın muvaffak olmaları, çağın gerektirdiği bilgi ve hünerlerle geleceklerine istikamet verebilmeleri; akıl, bilim, inanç ve kültürümüzle güçlendirilmiş bir eğitim sistemi ile mümkündür. Öğrencilerimizin geleceğin dünyasında kelam sahibi olması, bağımsız karar alabilmesi ve tarihin ona verdiği sorumluluk şuuruyla hareket edebilmesi için maarif, hayati ehemmiyete sahiptir. Ulusal ve manevi kıymetlerine sahip çıkan, ailesine, vatanına ve milletine hizmetini önceleyen, vazife ve sorumluluklarını samimiyetle benimseyen bireyleri Türkiye Yüzyılı’na yetiştirmek en temel hedefimizdir” tabirlerini kullandı.

‘BİZİM İÇİN DEĞERLİ OLAN SİZİN ŞAHSİYET SAHİBİ OLMANIZ’

Öğrenci, öğretmen ve velilere başka ayrı hitap eden Tekin, “Sevgili öğrencilerimiz, hepiniz geleceğin birer ışığısınız. Türkiye’yi yarınlara taşıyacak olan sizlersiniz. Bugün aldığınız karne sizlerin yalnızca bir devirlik performansını tabir etmektedir. Bizler için asıl değerli ve bedelli olan sizlerin şahsiyet sahibi bireyler olarak yetişmesidir. Sizleri yeni eğitim devrinde yenilenmiş ve hazırlanmış bir halde bekliyor olacağız” dedi.

Öğretmenlerle olan birlik beraberlik bildirisini vurgulayan Bakan Tekin, “Yeni periyotta daima bir arada bir aile ortamı oluşturma çabasını sürdüreceğiz. Birlikte kuracağımız istişare kültürü çerçevesinde yaklaşık 1.2 milyon öğretmenimizin ebediyen destekleyicisi olacağız.” değerlendirmesini yaptı.

Bakan Tekin, velilere olan iletisinde ise “En kıymetli varlığımız olan çocuklarımıza eğitim öğretim süreci boyunca desteklerinizi esirgemediğiniz için şükranlarımı sunuyorum. Kendi potansiyelini, maharetini, yenilikçi istikametini keşfederek duygusal ve toplumsal istikametten kendine kıymet katan, bu minvalde efor gösteren gençlerle istikbalin Türkiye’sini inşa edeceğiz. Kadim medeniyetimiz ve tarihi mirasımız, gerçekleştireceğimiz atılımlar için her türlü imkanı sunmaktadır” sözlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap