1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Bahçeli’den anket şirketlerine: Yalanlarını ezip çiğnedik!

Bahçeli’den anket şirketlerine: Yalanlarını ezip çiğnedik!
0

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin küme toplantısında konuşma yapıyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle; TBMM üyeleri olarak millet hizmetine başlarken ettiğimiz yemin kuşkusuz değer biçilemez ve bağlayıcıdır. Tam karşıtı davranışlar bu yemininin sembolik bir seromoniye dönüşmesini sağlayacaktır.

“TÜRKİYE, SİYASİ KRİZ YILLARINI GERİDE BIRAKMIŞTIR”

Siz kıymetli arkadaşlarım başta olmak üzere bütün milletvekillerimizin ettikleri yemişnlerine sadık kalmalarını bekliyorum. Türkiye, siyasi kriz yıllarını geride bırakmıştır. Sert tansiyonlar ve gergin bekleyişler ömrünü doldurmuştur. Kurulamayan, kurulsa bile yürüuyemen koalisyon hükümetlerinden eser kalmamıştır.

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi tıpkı vakitte referandum olarak gören ve gösteren partiler tarihin yanlış yerinde konuşlanmışlar ve kaybetmişlerdir.

TBMM üyeleri olarak namus ve erdem üzerine ettiğimiz yemin kıymet biçilemez niteliktedir ve hepimiz için bağlayıcıdır. Bütün milletvekillerinin ettikleri yemine sadık kalmalarını ümit ediyorum. Milletimiz iki seçimde de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi teyit etmiştir. Parlamenter sistem hayalleri de suya düşmüştür.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi geride kalan iki seçimde de güçlenerek çıkmıştır. Yeni sistemde hükümet şahsen millettir, millet de hür ve hükümrandır. Çok açıktır ki bu muvaffakiyet Türk milletininin kutlu iradesiyle tezahür etmiştir. Ülkemiz 3 Haziran 2023’ten itiabren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci devrine resmen geçiş sağlamıştır. Önümüzdeki periyot Türk ve Türkiye Yüzyılı’na ulaşma periyodudur.

Milletin kelamı üstüne kelam, iradesi üstüne irade olamayacaktır. Egemenlik, kayıtsız koşulsuz milletindir. Türkiye’nin aleyhine hesap yapanları, fırsat kollayanları şamandıraya çevirmiştir.

Terör örgütleriyle yol yürüyenler, akıntıya karşı devamlı kürek çekmiş ne var ki sandığın tabanını boylamaktan kurtulamamışlardır.

Partimize 50 milletvekiliyle Türk siyasetinin kilit ve strateji aktörü haline gelmiştir. Hiç kuşkunuz olmasın ki yerimizde sayamayız, bu bize kâfi diyemeyiz. Daha fazlasına talip olmalıyız ve bunun için de insan üstü bir uğraş harcamalıyız. Muvaffakiyete inandık, milletimize itimat ettik. MHP, Türk siyasetininin yükselen markası, ulusal gömnüllerde yer tutmuş ecdad yadigarıdır.

Tarihi bir davanın bugünkü temsilcisi olarak taşıdığımız kutsal emaneti en gelişmiş biçimde koruyup gelecek jenerasyonlara teslim etmek de hepimizin gayesi olmaktır.

Türkiye’nin istikrarlı gelişimine milletimiz omuz vermiştir.

Birlikte çok daha güçlü olduğumuzu bilhassa hatırlatmayı atfediyorum.

Kurt yediği ayazı unutmayacaktır. Ne Pensilvanya’da ne Kandil’de güneş açmıştır. Birleşe birleşe kazanacağız diyenler dağıla dağıla savrulup gitmiş, seçimlerin çabucak akabinde taşıyıcısı vücutlarına sırt dönmüştür. Türkiye’nin yükselişinni tırnaklarını yiyerek izlemeye başlamışlardır.

Siyaset şöhret şantiyesi değildir. Tarlası sırtında dolaşanlar için siyaset diye bir şey yoktur. Bu kategoride olanlar yüreksizdir. MHP’nin yüreksizlerle işi ve ilgisi olmayacak. Baharı getireceğiz diyenlerin damı karla kaplanmıştır.

ANKET ŞİRKETLERİNE SERT ÇIKTI

Boyalı medyanın kirli manşetlerini yendik. Kiralık anket şirketlerinin kuyruklu palavralarını ezip çiğnedik. Tuzak kurdular bozduk. ‘Çöktü’ dediler dimdik durduk. Oyumuzu yüzde 3 gösterdiler hiç oralı olmadık. Biz alayını birden gördük yaklaşan hesap gününü bekliyoruz. Varsın biraz daha kendilerini kandırsınlar. İnanıyorum ki Türk milletinin kudretini eninde sonunda göreceklerdir.

Biz ne demişsek ardındayız. Her sözümüzün de yanındayız. Milletimiz bizden hizmet beklemektedir. Bundan sonra kenetlenmeyi ve kucaklaşmayı her basamakta sağlamalıyız. Türkiye iktisadıyla, siyasetiyle, ulusal birlik vew kardeşlik ruhuyla, sarsızlmaz iradesiyle önümüzdeki yüzyılı lehine çevirebilecektir. 

Bir televizyon kanalında ‘Kazanamadık, lakin ağır hezimet almadık’ kelamları hala şoku atlamadığının göstergesidir. Köylülülerimizi aşiağılamak çok rezil bir ataktır ve failin derhal özür dilemesi lazım. Onların gönüllerine girmeden yapılacak hiçbir çabadan sonuç alınamaz.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap