1. Anasayfa
  2. Gündem

Aleyna’nın katil zanlısı Ümitcan yine gözaltında


0

Geçtiğimiz yıl şüpheli bir şekilde ölen Aleyna Çakır’ın katilzanlısı olanÜmitcan Uygun tekrar gözaltına alındı. GeceyiUygun ile birlikte geçiren 25 yaşındaki Esra Hankulu cesedi yatağında bulundu.

Geçtiğimiz yıl şüpheli bir şekilde ölen Aleyna Çakır’ın katil zanlısı olan Ümitcan Uygun tekrar gözaltına alındı. Ankara’da geceyi Ümitcan Uygun ile aynı odada geçiren ve kız arkadaşı olduğu iddia edilen 25 yaşındaki Esra Hankulu ölü bulundu. Cep telefonu olay yerinde bulunamayan genç kadının incelenen kamera kayıtlarında Uygun ile geceyi geçirdiği doğrulanınca Uygun gözaltına alındı.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre Esra Hankulu (25) 18 yaşındaki Furkan G. ve 20 yaşındaki Dilan C.’yi arayarak, babasının mezarına gitmek istediğini söyledi. Olay günü Hankulu’nun tek başına yaşadığı eve giden arkadaşları ve sevgilisi Ümitcan Uygun akşam birlikte vakit geçirdi. Esra Hankulu ile Ümitcan Uygun geceyi aynı odada geçirdi. Ertesi gün saat 15.00’da uyanan Furkan G. ve Dilan C. odasına girdikleri Esra Hankulu’yu hareketsiz halde buldu.

Hankulu’nun hayatını kaybettiği gece yanında, erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Ümitcan Uygun olduğu ve incelenen kamera kayıtlarında da saat 11.00’da Uygun’un evden çıktığı görüldü. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Ümitcan Uygun Anlara Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

 

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir