1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Ağlayarak izledik

Ağlayarak izledik
0

Çiğdem Yılmaz – Milletler Ligi’nde şampiyon olarak tüm Türkiye’nin göğsünü kabartan A Ulusal Bayan Voleybol Takımı’nın final maçı, Ankara’da yaşayan Arol ailesinin konutunda farklı bir heyecanla izlendi. Zira o konutta sarsıntıda kaybettiğimiz 14 yaşındaki R.K. Hatay Voleybol Kulübü’nün genç oyuncusu Ceren Topal’ın geride kalan ailesi yaşıyordu. VakıfBank’lı voleybolcu Zehra Güneş’in seremoniye Ceren yazılı forma ile çıkıp, Ulusal Takım’ın şampiyonluğu ona armağan etmesi Ceren’in ailesine hüznü ve gururu bir ortaya yaşattı. Zelzelede Ceren, annesi Ceylan Topal ile babası İsmet Topal’ı hayatını kaybetti, ağabeyi Tekin ile Arda Topal ise sağ kurtarıldı. Tekin ve Arda, Hatay’dan Ankara’da oturan anneanneleri Zeliha Arol’un yanına yerleşti.

Forma ricası

Anneanneden forma ricası Ceren’in 67 yaşındaki anneannesi Zeliha Arol, hislerini gözyaşları içinde Milliyet’e anlattı:

“Zehra Güneş’in Ceren’in formasını giymesi bizi çok gururlandırdı. Maçı da Cerenime armağan etmesine çok sevindik. Maçı ağlayarak izledik. Ceren de daima düzgün bir voleybolcu olmak istiyordu. Daima beni arayıp, voleybol oynarken giymek için ‘Anneanne,bana bu çorabı gönder’ diyordu.Tüm ailesi Ceren’in düzgün bir voleybolcu olduğuna inanıyordu. Lakin zelzele müsaade vermedi. Benim Zehra Güneş kızımdan bir isteğim var. Maçta giydiği ‘Ceren’ yazılı formayı bana gönderirse çok keyifli olurum.”

‘Tutkuyla bağlıydı’

Ceren’in ağabeyi Tekin Topal da kardeşinin en büyük hayalinin Zehra Güneş üzere Vakıfbank Spor Kulübü’nde oynamak olduğunu belirterek, “Milli grup maçını ailece izledik. Çok duygulandık. Sevindik fakat buruk bir sevinç yaşadık. Keşke maçı Ceren’le izleyebilseydik. Kardeşim yaşasaydı inanıyorum hayal ettiği üzere bir voleybolcu olacaktı. Zira voleybola tutkuyla bağlıydı” dedi.

Ceren, anneannesi Zeliha Arol ile.

‘Her vakit O’nu anacağım’

Ceren forması giyen A Ulusal Bayan Voleybol Takımı’nın yıldızı Zehra Güneş, toplumsal medya hesabından da “Ceren, sözümü tuttum. Bu madalya senin için” paylaşımı yaparak, 2023 FIVB Milletler Ligi’nde kazandıkları şampiyonluğunu Ceren Topal’a adadı. 2023 FIVB Milletler Ligi’nde şampiyon olan Filenin Sultanları Türkiye’ye döndü. Bir gazetecinin Ceren ile ilgili sorusu üzerine Zehra Güneş “Hassas bir mevzu. Her vakit onu anacağım ve anmaya devam edeceğim” dedi.

Ceren, annesi Ceylan, babası İsmet, ağabeyileri Tekin ve Arda Topal keyifli günlerinden bir anı. 

‘En büyük hayaliydi’

Aile üzere Ceren’le 3 yıl birlikte çalışan antrenörü Mehmet Bekmez için de buruk bir sevincin olduğu geceydi. Sarsıntıda 8 oyuncusunu kaybettiğini söyleyen Bekmez, “Onlardan biri de Ceren Topal’dı. Ceren, küçükler kategorimizde oynayan orta oyuncumuzdu. Hem derslerinde hem de voleybolda çok başarılı bir oyuncuydu. Öğrencilerimizle kendi ortamızda sohbet ederken, hayallerini anlatırlardı. Ceren’in en büyük hayali Zehra Güneş üzere bir voleybolcu olmaktı. Zehra Güneş de orta oyuncu, onun da tesiri vardı. Keşke hayallerini gerçekleştirecek vakti olsaydı. Maçı buruk bir sevinçle izledik. Bir yandan sevinç yaşarken öteki taraftan da üzülüyoruz. Zira hayalleri olan öğrencilerimizi kaybettik.”

 

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap