1. Anasayfa
  2. Gündem

4 ay sonra Atatürk ismi geri verildi

4 ay sonra Atatürk ismi geri verildi
0

49 yıllık ‘Elazığ Atatürk Stadyumu’ndaki yenileme çalışmaları sonrasında ismindeki Atatürk silindi. Elazığ’da 1974’ten bu yana maçların oynandığı Atatürk Stadyumu yeninden inşa edilmiş ve  stadın adının da, “Yeni Atatürk Stadyumu” olacağı ifade edilmişti ancak yeni stada Atatürk yerine “Elazığ Stadyumu” ismi verilmişti. Tepkilerin ardından stadyumun tabelası değiştirildi.

‘SEHVEN ASILDI’ DENİLMİŞTİ

Stadyumdan Atatürk isminin kaldırılıp yerine “Elazığ Stadyumu” tabelasının asılmasının  sehven asıldığını belirten AKP MKYK üyesi ve Elazığ eski Milletvekili Metin Bulut, “Elazığ Stadyumu tabelası sehven asılmış bir tabela. Elazığ stadyumu işin adı müteahhit firma da işin adını öyle asmış. İsim daha belirlenmedi ama Atatürk stadyumu olduğu için bizim niyetimiz şöyle; Atatürk Stadyumu olarak değil sadece Atatürk Spor kompleksi olarak belirleyelim. Atatürk Spor komplesinde olarak Atatürk Stadyumu olarak belirleyelim. Yani kompleksin hepsi yine eski ismiyle muhafaza edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Eski ismi de muhafaza edilecektir” demişti.

ATATÜRK İSMİ GERİ ASILDI

Açılışı yapılan Elazığ Atatürk Stadyumu’nda tabeladan Atatürk isminin  kaldırılmasının ardından CHP başta olmak üzere birçok siyasi parti ve STK’dan gelen tepkilerin ardından yaklaşık dört ay sonra stadyuma Atatürk ismi yeniden asıldı. Atatürk tabelasının asılmasına ilişkin açıklama yapan  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Elazığ Stadyumu olarak asılan tabela bugün itibariyle değiştirildi ve Elazığlı hemşehrilerimiz tekrar ‘Elazığ Atatürk Stadyumu’ tabelasına kavuştu. Emeği geçen başta Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak’a, ilimiz Milletvekillerine ve kamuoyu duyarlılığına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir