1. Anasayfa
  2. Gündem

22 yaşındaki Merve 4 gündür kayıp! Kendisine bilet aldırıp, sırra kadem bastı

22 yaşındaki Merve 4 gündür kayıp! Kendisine bilet aldırıp, sırra kadem bastı
0

Görükle yerleşkesinde kiralık dairede kalan kız kardeşlerini aramak için Bursa’ya gelen ağabeyleri; çilingir ile meskenin kapısını açtıklarında Merve’nin meskeni terk ettiğini anladı.

Edinilen bilgiye nazaran, Yozgat’ta ikamet eden Uğur – Emine Şahin çiftinin 5 çocuğundan 4’üncüsü olan Merve Dilara Şahin, Yozgat’taki lise eğitimini tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi 2 yıllık dış ticaret kısmını kazandı. Üniversite okumak isteyen kızları için Bursa’daki Görükle yerleşkesinde 1 + 1 daire kiralayan aile mukaveleyi ağabeyi Halit Şahin üzerine yapıp kızlarını yerleştirdi.

2 yıllık üniversite hayatını tamamlayan Merve Dilara Şahin en son Cuma günü annesi Emine Şahin ile yaptığı telefon görüşmesinde Yozgat’a geri dönmeyeceğini söyledi. Ailenin tüm ısrarına karşın genç Dilara Yozgat’a geri dönmek istemeyince devreye Çorum’da misyon yapan uzman çavuş ağabeyi Cafer Şahin (29) devreye girdi. Cumartesi günü kız kardeşi ile görüşen uzman çavuş ağabey bir kere daha kız kardeşinden konuta dönmesini istedi. Fakat Merve Dilara Şahin, okuldaki arkadaşları ve hocaları vasıtasıyla iş bulduğunu, Bursa’da çalışacağını geri dönmek istemediğini belirtip telefonunu kapadı ve bir daha da açmadı.

KAPIYI ÇİLİNGİRLE AÇTILAR

Telefon kapanınca 4 gün boyunca kız kardeşlerinden haber alamayan iki ağabey Halit ve Cafer Şahin kardeşler Bursa’nın yolunu tutup kız kardeşlerinin kaldığı Görükle’deki kiralık daireye geldiler. Kontratı Halit Şahin üzerine olan dairesinin kapısını çilingir çağırıp açtıran iki abi, kız kardeşlerinin bir kaç eşyasını yanına alarak konutu terk ettiğini anladı. İki kardeş Görükle Polis Merkezi’ne giderek kardeşleri hakkında kayıp ihbarında bulundu.

Kız kardeşlerinin hocaları ve arkadaşları ile görüşen Cafer Şahin arkadaşlarından birinin Merve’yi Cumartesi günü sabahı saat 08.00’de Bursa Kentler Ortası Otobüs Terminalinde gördüğünü söyleyince otogara gidip otobüs firmalarını araştırdı. Kardeşinin cep telefonundan lakin Ü.S. isimli bir bayan tarafından Adana’ya gidiş bileti alındığını tespit eden Cafer Şahin terminaldeki kameralardan kız kardeşinin otobüse bindiğini teyit edince Adana’ya giderek Ü.S. isimli bayana ulaştı.

KENDİNE BİLET ALDIRIP ORTADAN KAYBOLMUŞ

Mardin’de vazife yaptığı sırada kardeşin de yanında kaldığını o devirde Ü.S. isimli bayan ile lojmanda tanıştığını öğrenen abi, kardeşinin Ü.S. isimli bayanı arayıp, “Abla ben okulu bitirdim. Yozgat’a döneceğim fakat dönmeden evvel yanına gelip seni görmek istiyorum. Fakat bilet alamıyorum sen bana bilet alır mısın” demesi üzerine Ü.S.’nin kendi kredi kartı ile genç kıza Adana için bilet aldığı ve genç kızın telefonunu verdiği anlaşıldı. Ü.S. otobüse bindikten sonra genç kızdan bir daha kendisinin de haber alamadığını söyledi.

Kız kardeşinin Adana otobüsüne bindiğini lakin nerede ve ne vakit indiğinin belirli olmadığını belirten uzman çavuş ağabey Cafer Şahin kız kardeşlerinin hayatından kaygı ettiklerini görenlerin insanlık namına haber vermelerini istedi. Kayıp olayı ile ilgili polisin tahkikatının devam ettiği öğrenildi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir