1. Ana Sayfa
  2. Gündem

13 günlük kızını karınca zehri ile öldürmek istemişti! Kan donduran teklif

13 günlük kızını karınca zehri ile öldürmek istemişti! Kan donduran teklif
0

Kentte 28 Ekim 2021’de doğan kızı Ecrin’e makus davranıp, bebekten rahatsız olduğunu belirten paylaşımlar yapan Serhat Oskan, 10 Kasım’da, 13 günlük çocuğunun mamasına karınca zehri kattı. Mamayı çocuğuna içeren, akabinde biberon içinde kalan tortulardan şüphelenip, kızı E.O. aracılığı ile çöpte bulduğu kutu ile biberonu eczaneye gönderen Türkan Oskan, mamaya zehir katıldığını öğrenince polise haber verdi.

20 YIL MAHPUS İSTEMİ İLE DAVA AÇILDI

Hastaneye kaldırıp, ağır bakımda tedavi gören bebek, 11 Kasım’da taburcu oldu; baba Oskan da gözaltına alındı. Sözünde bebeği zehirlemeye çalıştığını itiraf eden Serhat Oskan, “Sarhoştum. Bebeğin rahatımı bozduğunu düşünüyordum. Bir kaşık zehri mamasına karıştırdım, ondan kurtulmak istemiştim” dedi. Kuşkulu, ‘nitelikli taammüden öldürmeye teşebbüs’ kabahatinden tutuklandı.

‘Tasarlayarak alt soya, vücut ve ruh bakımından kendisini savunamayacak bireye karşı öldürmeye teşebbüs’ kabahatinden 20 yıl mahpus cezası istemi ile hakkında dava açılan Serhat Oskan, Yalova 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki birinci duruşmada; suçlamaları reddedip, “Çocuğumu öldürmeye teşebbüs etseydim; işe gitmezdim, kaçardım. Döktüğüm unsurun zehir olduğunu bilseydim; poşeti yakardım” dedi.

YENİDEN TUTUKLANMASI İSTENDİ

Serhat Oskan’nın yargılanmasına bugün de devam edildi. Duruşmaya; cezaevinde kaldığı göz önünde bulundurularak orta karar ile tahliye edilen Serhat Oskan katılmadı; kızı E.O. ise şahit olarak dinlendi. Duruşmada söz veren E.O., annesi ile babasının olaydan sonra boşandığını, babasının bebeği istemediğini, hamileliği sırasında annesine kürtaj teklifinde bulunduğunu lakin annesinin bunu kabul etmeyip, kardeşini doğurduğunu söyledi. E.O. “Babam ufak bir bebeğe bunu yapabilecek bir karakterde” dedi.

​Davaya taraf olan Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı ise tahliye edilen Serhat Oskan’ın tekrar tutuklanmasını istedi. Talebi reddeden mahkeme heyeti, evraktaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap