1. Ana Sayfa
  2. Gündem

1 yaşındaki Toprak’ın ölümünde yeni gelişme! Annenin ifadesi ortaya çıktı

1 yaşındaki Toprak’ın ölümünde yeni gelişme! Annenin ifadesi ortaya çıktı
0

Olay, dün öğlen saatlerinde Antalya’nın Aksu ilçesi Cihadiye Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerindeki tek katlı konutta meydana geldi. Ahmet Önal, yaklaşık 1 ay evvel 1 kız çocuğu annesi Aygül Çelik ile birlikte yaşamaya başladı. Bir otelde çalıştığı öğrenilen ve elektrikli motosiklet satarak geçimini sağlayan Ahmet Önal ile Aygül Çelik’in vakit zaman tartıştığı tez edildi. Öğlen saatlerinde kızı Toprak Çelik’in yatağında hareketsiz halde yattığını gören Aygül Çelik, bebeği Aksu Semt Polikliniği’ne götürdü. Burada yapılan muayenede bebeğin bedeninde morluklar olduğu ve hayatını yitirdiği belirlendi.

Durumun bildirilmesi üzerine semt polikliniğine gelen polis takımı, Aygül Çelik’i hastanede, Ahmet Önal’ı da çalıştığı iş yerinde gözaltına aldı. Toprak Çelik’in cansız vücudu ise otopsi için Antalya İsimli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi. Aygül Çelik ve Ahmet Önal, tabirleri için polis merkezine götürüldü. Toprak Çelik’in mevt raporunda, bedeninde çok sayıda morluk ve ezilme tespit edildiği kaydedildi.

‘EZİYET EDİYORDU’

Aygül Çelik’in birinci sözünde, “Ahmet, kızın ağlamasına sonlanıyordu. Beni odadan uzaklaştırarak çocuğu dövüyordu. Tokat atıp eziyet ediyordu. Toprak’ın ağzını kapatarak yanaklarını ve kollarını ısırdığını gördüm. Bir kez de çocuğu duvara fırlattığını gördüm” dediği öğrenildi.

Polis merkezinde tabirleri alınan Aygül Çelik ve Ahmet Önal, bugün öğlen saatlerinde Antalya Adliyesi’ne sevk edildi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan Çelik ve Önal, suçlamaları reddetti. Aygül Çelik ayrıyeten gebe olduğunu argüman etti. Çelik ve Önal, ‘Çocuğa ya da vücut yahut ruh bakımından kendini savunamayacak bireye karşı canavarca hisle eziyet çektirerek taammüden öldürme’ kabahatinden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap