1. Anasayfa
  2. Yazar yazılar

Şimdi üzgünüz ama bunu da çabuk atlatıp eylüldeki Dünya Kupası elemelerine hazırlanacağız!

Her ne kadar Almanya son 4 takım arasında olmasa da UEFA'nın istediği ve hayal ettiği 4'lü yarı finalde kozlarını paylaşacak. Şimdi çok üzgünüz ama bunu da çabuk atlatıp eylül ayındaki Dünya Kupası elemelerine hazırlanacağız.

Şimdi üzgünüz ama bunu da çabuk atlatıp eylüldeki Dünya Kupası elemelerine hazırlanacağız!
0

Euro 2024: Berlin’de son bulan rüya. İyi başlamıştık. Devamı gelmedi. Maç 1-0 bitip tur atlasaydık, Samet kahraman olacaktı. Öyle üzüldük ki maç bittiğinde golümüzü en çok eleştirilen Samet’in attığını bile unutmuşuzdur.

Golü bulduk, geri çekildik. İkinci golü bulmalıydık. Defans yapmayı beceremiyoruz. 20 dakika daha dayanamadık.
Arda erken yoruluyor, takımın direnci düşüyor ama Montella uzatmalara gideriz beklentisi ile bir türlü oyuncu değişikliği yapmıyordu. Hollanda ilk yarı golü kalesinde görüp soyunma odasına üzgün gitti. Fakat soyunma odasında oyun analizi için nasıl bir teknoloji kullanıyorlarsa onun aynısından bizimkilere de lazım olabilir. İkinci yarıya Weghorst ile başlayan Hollanda ilk yarıdaki kötü futbolu arkada bırakmış adeta “Biz bu golü bulacağız” diye bağıra bağıra geliyordu.

A milli takım ise geriye yaslanıp yine hızlı çıkışlarla bir gol daha bulmanın hayalini kurdu ama maalesef sonu iyi olmadı. “Barış’ın yeri orta göbek değil, kenarlar” diye diye turnuvayı bitirdik. Her ne kadar Barış son 10 dakikayı sağ kanatta geçirse de geriye düşmüş olmanın dezavantajı ile oyuncularımız panik yapmaya başladılar ama yine de bir – iki ciddi gol pozisyonuna girdiler.

Cenk oyuna girerken, Yusuf Yazıcı kenarda onun hazırlanmasına eşlik ederken “Ağabey ne yap et bi gol at, sana güveniyorum” diyordu. Bizler de buraya kadar gelen Milli Takım’a o kadar güveniyorduk ki hatta kafamızda İngiltere’yi bile geçip İspanya finali hayali kuruyorduk. En azından 70 dakika böyleydi. Olmayınca olmuyor. Her ne kadar Almanya son 4 takım arasında olmasa da UEFA’nın istediği ve hayal ettiği 4’lü yarı finalde kozlarını paylaşacak.

Şimdi çok üzgünüz ama bunu da çabuk atlatıp eylül ayındaki Dünya Kupası elemelerine hazırlanacağız.
8 attık 8 yedik. Defanstaki oyuncularımızdan toplam 4 golümüz var. Arda görevini eksiksiz yaptı. Ancak Orkun, Hakan, Barış ve Kenan gibi oyuncularımız biraz daha gole katkıda bulunsalardı kim bilir daha neler neler olurdu. Bundan sonraki şampiyonalar için milli takımdan umutluyuz diyelim ve artık iyi bir futbol seyircisi olarak turnuvayı izlemeye devam edelim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir