1. Anasayfa
  2. Yazar yazılar

Olmadı Montella… Bologna olmadı, bari Polonya olsun

Alooo! 10 gün sonra şampiyona başlıyor bu neyin denemesi! Olmadı Montella. Bologna’da olmadı bari 10 Haziran’daki özel maçta Polonya’da olsun...

Olmadı Montella… Bologna olmadı, bari Polonya olsun
0

A Milli Takım bugüne kadar hiç yenemediği İtalya’yı Bologna’daki özel maçta yine yenemedi… Ama olsun, en azından yenilmedi.
Buna çok sevindi İtalyan Vincenzo Montella! İyi sonuç dedi… Vallahi dedi!

A Milli Takım çok değil, daha 3 ay önce Almanya’yı kendi evinde 3-2 yendi. Hırvatistan’ı da kendi evinde 1-0 yendi. Ne ara İtalya ile berabere kalmaya sevinildi onu anlamadım.
Belki kendisi İtalyan olduğu için rakibi gözünde büyütmüş olabilir ama bulmuşsun bu kadar kötü bir rakip; hiç acıma Allah ne verdiyse saldır. Ama nerede.

Çekmiş Hakan’ı en geriye, defanstan sağlam çıkmaya çalışıyor. Rakip kaleye gidene kadar 15-20 pas yapma çabası. Oyuncuların teknik kapasitesi iyi ki pas yapabiliyorlar. Yoksa bam-güm vururlardı 80’lerdeki gibi! Bakmayın A Millilerin maçın son anlarında rakip kaleye bir iki cılız atakla yüklendiğine.

İtalya gol atamadığı için sinirlenip bir de hazırlık maçına yakışmayacak sertlikle A Millilerin üzerine çok gelmeye başlayınca kontralarla rakibin boş alanlarında bir şeyler yapıyor gibi göründük o kadar. Son vuruşlar iyi olsa A Milliler sahadan 2-0 ayrılabilirdi. Ama bu beraberliğe sevinen Montella, 10 gün sonra Almanya’da düzenlenecek Euro 24’e gidecek ve orada belki 3’üncü olup “Tur atladık, çok sevinçliyiz” diyecek. Bir sonraki turda (2’nci veya 3’üncü olma durumunda) Fransa veya İngiltere gelirse ve bu kötü futbolla devam edilirse sonuç pek iç açıcı olmayacak.

BERABERLİĞE Mİ SEVİNİYORSUN?

Açıklama şu: “Elimizden geleni yaptık olmadı, rakip çok güçlü” falan … Elindeki kadro Avrupa’da kendi liglerinde başarılı olmuş oyuncular karması. Hakan, Kenan, Barış Alper, Arda, Abdülkerim, Kerem, Salih, Ferdi…. Bir de kaleci dokuz. 2 oyuncu da Montella bulsa al sana ilk 11…
Sen bu kadar kaliteli oyunculara sahipsin, ve rakip İtalya ile beraberliğe seviniyorsun. Tamam, Arda ve Ferdi yok ama ya dìğerleri. Bu zamanda Berat’ı Oğuz’u Abdülkadir’i denemenin anlamı ne?
Adı üzerinde özel maç, burada sonuç değil oyuncuların performansına bakılıyor ve kadro oluşturulmaya çalışılıyor diyenleri duyar gibiyim. Alooo! 10 gün sonra şampiyona başlıyor bu neyin denemesi!
Olmadı Montella.
Bologna’da olmadı bari 10 Haziran’daki özel maçta Polonya’da olsun.

Yazı Kaynakları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir