1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Bir ısırık da Elon attı: Musk, Apple-OpenAI iş birliğini sert eleştirdi

Bir ısırık da Elon attı: Musk, Apple-OpenAI iş birliğini sert eleştirdi
0

Elon Musk, X sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Apple’ın WWDC etkinliğinde duyurduğu ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI ile iş birliğini sert bir dille eleştirdi. Musk, Apple cihazlara sahip olanların, cihazlarını şirketlerine sokamayacağını açıkladı.

 

HABER MERKEZİ

 

Musk, Apple’ın OpenAI’ı işletim sistemi seviyesinde entegre etmesi durumunda, Apple cihazlarının şirketlerinde yasaklanacağını bildirdi. “Bu, kabul edilemez bir güvenlik ihlalidir.” diyen Musk, şirketini ziyaret edenlerin Apple cihazlarını kapıda teslim etmeleri gerektiğini ve bu cihazların Faraday kafesinde saklanacağını belirtti.

 

Apple’ın kendi yapay zeka uygulamasını geliştirmek yerine OpenAI’a güvenmesini de eleştiren Musk, “Apple’ın kendi yapay zekasını üretecek kadar yetenekli olmaması, ancak OpenAI’nın güvenliğinizi ve gizliliğinizi koruyacağından emin olması tamamen saçma. Apple, verilerinizi OpenAI’a teslim ettiğinde aslında neler olup bittiği hakkında hiçbir fikre sahip değil.” dedi.

 

 

Apple, bugün Siri’nin gerektiğinde sohbet robotu ChatGPT’ye erişebileceğini ve bu entegrasyonun yılın ilerleyen zamanlarında iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia’ya geleceğini duyurmuştu.

 

OpenAI CEO’su Sam Altman da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu yılın ilerleyen zamanlarında ChatGPT’yi Apple cihazlarına entegre etmek için Apple ile ortaklık yapmaktan mutluyum. Gerçekten beğeneceğinizi düşünüyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir