1. Anasayfa
  2. Spor

Kaptan, rotayı çizdi: Hedef Çeyrek Final

Kaptan, rotayı çizdi: Hedef Çeyrek Final
0

Galatasaray’da kaptan Fernando Muslera, yeni sezonda Galatasaray’ın hedefinin Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale yükselmek olduğunu açıkladı. Muslera, Türkçe öğrenmesi için kendisini teşvik eden kişinin de Fenerbahçeli Diego Lugano olduğunu söyledi.

 

HABER MERKEZİ

 

Galatasaray’ın yıldız ismi Fernando Muslera, ülkesi Uruguay’da katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Uruguay’da bir takımda yeniden forma giyme ihtimali sorulan Muslera; “Asla bilemeyiz ama bir daha Uruguay’da oynayacağımı düşünmüyorum. Penarol Kulübü başkanı ve Nacional Kulübü başkanı beni aradılar fakat, ikisine de önceliğimin Galatasaray olduğunu söyledim. Ayrılma durumunu eşimle konuştum, ama Türkler açıkça bana ayrılma şansı vermediler, orada emekli olmamı istiyorlar, bu da beni çok mutlu ediyor” cevabını verdi.

 

TÜRKÇE ÖĞRENMESİNİ, LUGANO İSTEMİŞ

 

Türkçe’yi büyük ölçüde anlayabildiğini belirten Muslera, Türkçe öğrenme konusunda kendisini teşvik eden kişinin, bir dönem Fenerbahçe’de forma giyen vatandaşı Diego Lugano olduğunu açıkladı. Galatasaray’ın kaptanı, bu konuda yaptığı açıklamada; “Türkçe’yi %80 falan anlıyorum ve bu Diego’nun tavsiyesiydi, biliyor musun? Lugano. Türkiye’ye geldiğimde bana dedi ki, ‘bak Türkçe öğren çünkü belli ki uzun yıllar burada olacaksın ama %100 değil, aksi takdirde delirirsin. Türkiye’de gazeteciler biraz farklı, bazen yalan haberler yapıyorlar ama ben orada televizyon izlemediğim için beni etkilemiyor. Türkçe’yi %80 falan anlıyorum. Ama birdenbire bazen haber uydurdukları başınıza gelebiliyor. Başıma geldi. Aşklar ya da şunlar bunlar, hatalar ya da maçlar ya da Fenerbahçeli ya da birine karşı söylediğimiz ifadeler uyduruyorlar. Evet, uyduruyorlar” ifadelerini kullandı.

 

CİMBOMUN HEDEFİ, ŞAMPİYONLAR LİGİ

 

Formasını giydiği Galatasaray’daki hedeflerinden bahseden Muslera, bu yıl hedeflerinin Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final olduğunu dile getirerek; “Bence Şampiyonlar Ligi’nde gelecek sezon biraz daha önemli işler yapmalıyız çünkü başkanın hedefi tabii ki orada şampiyon olmak değil bu çok zor ama bir süre önce yaptığımız gibi çeyrek finale çıkmak hedefimiz” dedi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir