1. Anasayfa
  2. Spor

Fazıl Say; “Koç’un harcadığı parayla devrim yapılırdı”

Fazıl Say; “Koç’un harcadığı parayla devrim yapılırdı”
0

Dünyaca ünlü Türk piyanist Fazıl Say, Fenerbahçe’de başkanlığa tekrar seçilen Ali Koç’u eleştirdi. Say, Ali Koç’un son 6 yılda yaptığı harcamaları eleştirirken; “Bu parayla Anadolu kültürel olarak şahlanırdı, kültür devrimi yapılırdı” dedi.

 

HABER MERKEZİ

 

Fanatik Fenerbahçeli kimliğiyle de bilinen dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım ve Ali Koç arasında geçen başkanlık seçimlerini değerlendirdi. Say, Ali Koç’un başkanlık süresi boyunca aldığı başarısızlıkları eleştirirken, başarısızlığın Türkiye Futbol Federasyonu ve Galatasaray’a atfedilmesine de tepki gösterdi. Say, açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Ali Koç,aileden çok zengin. Türkiye gibi yoksul bir ülkede yüz milyonlarca doları futbola yatırıyor. Nerdeyse tüm holding birimlerini de işe koşuyor. Paralar, anlayamayacağımız rakamlar, yine de 6 yıl başarısız oluyor. O parayla kültür devrimi olurdu, orkestralar, festivaller, bienaller kurulurdu, eserler üretilirdi, eğitimde neler yapılırdı. Anadoluda, o para o vasat futbolculara verileceğine, ülke kültürel şahlanırdı. sadece kültür de değil; ilim, bilim, yatırım. 6 yılda 1 şampiyonluk alamadı. Suçlu hep ya Federasyon, ya Galatasaray ya da öteki filan”

 

EN BÜYÜK SORUN, FELSEFESİZLİK

 

Say, açıklamasının devamında; “Asıl sorun, ülkede felsefe yok. İstersen dünyanın en iyi üniversitesinden mezun ol, felsefe yoksa? Yok. Mesela Egede bir yerde, dünya çapında bir “Felsefe günlerine” o parayı verseniz, dünya terse dönecek. Anlamıyorlar. Bizde “seçim” denilen şeyi bir kenara koyalım zaten. Biliyoruz seçimleri. Merak ediyorum; Mourinho gibi zeki bir adam ne yapacak, bu sistemde, bu felsefesizlikte?” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir