1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Zara: Benim için yarım kalmış bir hikayenin devamı gibiydi!

Zara: Benim için yarım kalmış bir hikayenin devamı gibiydi!
0

Zara sahne ismiyle bilinen Sevinç Zara Yılmaz, şimdi yedi yaşında ‘Neşecik’ ismiyle birinci albümünü yayınladığını, dokuz yaşında birinci kere sahneye çıktığını, ‘Zara’ ismiyle yayınladığı birinci albümde ise 20 yaşında olduğunu söyledi.

“HAYATIM SİNEMA OLACAKSA KATİYEN GÜLDÜRÜ OLACAKTIR”

Bu dünyaya müzik söylemek, oyunculuk yapmak, tiyatro yapmak için geldim. Bu benim için yarım kalmış bir kıssanın devamı üzereydi. Bir gün hayatım bir sinema olacaksa katiyen güldürü olacaktır. Küçücük yaşta mahallenin starıydım, Tarkan’ıydım. Park açılışı olur ben sahneye çıkardım.

“YENİ JENERASYONU BAZEN ŞANSLI BAZEN DE ŞANSSIZ GÖRÜYORUM”

Ünlü müzikçi, “Bizim üzere 70’li, 80’li yıllarda doğanlar için bilgi çabuk ulaşılabilir hale geldi. Bilgi kirliliği de oldu. Ne yanlışsız tam bilemedik, adaptasyon sorunu yaşadık. Her yeni doğan çocuk doğduğu çağa uyumlu bir biçimde dünyaya geliyor. Bunu kendi çocuğumda da görüyorum. Bence bu ahengi ve vakti yakalayabilen, demlenebilen, hakikat yaş alabilen, ayakta kalmaya devam ediyor. Bazen yeni doğan jenerasyonu çok şanslı görüyorum. Bazen de bu sürat yüzünden şanssız olduklarını düşünüyorum” sözlerini kullandı.

“KENDİ ÖYKÜMÜZÜN BAŞROLÜNDEYİZ”

Zara, “Müziğe yeni başlayacak gençlere ne önerirsin?” sorusuna şu yanıtı verdi:

Gezmeli, okumalılar. Okumak, bir oburunun gözüyle hayata bakmak, öbür pencereler açmak, izlemek çok kıymetli. Hepimiz bir baht çizgisiyle geliyoruz ancak kendi öykümüzün başrolünde biz varız. İstediğin şeye asılmak yanlışsız ancak bunu da hayatın asıl emeli haline getirmemek lazım. Hayali gerçekleştirmek için her şeyi yapıp sonra da beklemek doğrusu.

Yazar Hakkında

Yorum Yap