1. Ana Sayfa
  2. Magazin

‘VIII. Henry rolü için kan, dışkı ve ter kokulu bir parfüm kullandım!’

‘VIII. Henry rolü için kan, dışkı ve ter kokulu bir parfüm kullandım!’
0

Tam ismi David Jude Heyworth Law olan, İngiliz aktör Jude Law; yeni sineması ‘Firebrand’de canlandırdığı Kral VIII. Henry rolü için ‘kan, dışkı ve ter’ kokularından oluşan, ‘korkunç’ bir parfüm kullandığını açıkladı.

Cannes Sinema Şenliği’nde ‘Firebrand’in basın toplantısı sırasında konuşan 50 yaşındaki Hollywood yıldızı, “Henry’nin kokusunu üç oda öteden alabildiğinize dair birkaç değişik kıssa okudum” dedi.

“BERBAT KOKMAMIN BÜYÜK BİR TESİR YARATACAĞINI DÜŞÜNDÜM”

Law, mevzuyla ilgili; “Bacağı çok berbat çürüyormuş ve çürümenin kokusunu gül yağıyla saklamış. Berbat kokarsam bunun büyük bir tesir yaratacağını düşündüm” sözlerini kullandı.

Bu sözlerle Law’ın; Kral VIII. Henry’in son yıllarında, 1536’da yaşadığı bir mızrak dövüşü kazasının akabinde kaptığı bir enfeksiyonun neden olduğu söylenen, kronik bacak ülserlerine atıfta bulunduğu düşünüldü.

“BİR PARFÜM UZMANIYLA ÇALIŞTIM”

Variety’nin haberine nazaran; ünlü isim, Kral’ın makûs kokusuna benzeyecek ‘korkunç’ bir parfüm hazırlamak için bir uzmanla birlikte çalıştığını açıkladı.

“Söz konusu uzman, kusursuz kokular yapıyor; ancak birebir vakitte berbat kokular da yapıyor. Bir formda kan, dışkı ve terden oluşan bu inanılmaz kokuyu buldu” diyen Jude Law, şöyle devam etti:

Başlangıçta bu kokuyu çok az kullandım, lakin sonra bir ‘parfüm festivaline’ dönüştü.

“GERÇEKTEN KORKUNÇTU”

Filmin direktörü Karim Aïnouz da aktörün anlattıklarına katılarak, “Jude sete girdiğinde koku nitekim korkunçtu” halinde konuştu.

AYAKTA ALKIŞLANDI

Prömiyerini 21 Mayıs’ta Cannes Sinema Şenliği’nde yapan ‘Firebrand’, sekiz dakika boyunca ayakta alkışlandı.

Jude Law, sinemada İngiliz hükümdarı Kral VIII. Henry’nin hayatının son periyotlarını canlandırıyor. Alicia Vikander ise onun altıncı ve son Kraliçesi olan Catherine Parr’a hayat veriyor.

“BUGÜNKÜ MONARŞİ İLGİMİ ÇEKMİYOR”

Öte yandan Law, daha evvel verdiği bir röportajda, bugünkü monarşiyle ilgilenmediğini söyleyerek, “Gerçekten hiç takip etmiyorum. Ben dedikodu yapan biri değilim. Nitekim zevk almıyorum. Hiç ilgimi çekmiyor ve gevezelik öykülerini takip etmekten nitekim hoşlanmıyorum” demişti.

Ünlü isim, Kral Charles ve Kraliçe Camilla’nın bu ayın başlarındaki taç giyme merasimlerinin fotoğraflarına bakarak, “Bu ortaçağ merasimi ve bunun günümüze uygulanışı beni çok çağdaş hissettirdi” diye konuşmuştu.

Yazar Hakkında

Yorum Yap