1. Anasayfa
  2. Magazin

Veda Mektubu’nda büyük gerilim! Aslı’nın canına kim kasetti?

Veda Mektubu’nda büyük gerilim! Aslı’nın canına kim kasetti?
0

Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Veda Mektubu’nun 12’nci kısmında; Hatice, Mehmet ile Aslı’nın konutuna gitti ve konuşmak istediğini söyledi. Aslı, Hatice’yi içeriye davet etti. Hatice, Mehmet’e, Alanur ile Ziya ortasındaki gerçeği açıkladı. Hatice’nin itirafı Mehmet’in bütün istikrarını sarstı.

”O İKİSİNİN TIPKI FOTOĞRAFTA YERİ YOK”

Duydukları karşısında büyük bir şaşkınlık yaşayan Mehmet gerçeği kendisinden sakladığı için Aslı’ya kızdı. Mehmet, Aslı’ya; ”Annen, annemle dalga geçti resmen. Sen de buna göz mü yumdun? Ben sana kaç defa söyledim, sordum. ‘Sır yok, palavra yok’ dedim. Aklım almıyor. Senin annen, benim babam. Nasıl olur bu? O ikisinin birebir fotoğrafta yeri yok” diye hesap sordu.

”EVLENMEYECEK MİYDİN BENİMLE?”

Aslı da Mehmet’e durumu izah etmeye çalıştı ve kaygılı bir formda, ”Çok evvelden yaşanmış bir şey. Onların yaşadığı şeyler bize pürüz olsun istemedim. Ne diyebilirdim ki. Bitmiş gitmiş bir şey için evlenmeyecek miydin benimle? Ben Hatice’yle birebir meskende kaldım, o vakit sorun yoktu. Tıpkı konutta yaşadığınızı söylememiştin. Ben sana anlatmak istedim lakin gereksiz büyümesin bu bahis dedik. Babanla konuşmuştuk biz bunu, konuşacaktı seninle” dedi. Aslı, Mehmet’e annesinin de gerçeği öğrendiğinden bahsetti. Yeterlice öfkelenen Mehmet meskeni terk etti. Aslı, Mehmet meskenden gittikten sonra Hatice’nin söylediklerini düşünüp gözyaşı döktü.

?

ZİYA, ALANUR’U ZİYARET ETTİ

Kalp rahatsızlığı geçiren Ziya, Alanur’un merakını gidermek için ofisine gitti. Kapıdan dönecekken Alanur, Nur’u gördü ve içeri davet etti. Ziya, Alanur’a, ”Çok fazla vaktini almak istemem. Seni görmek istedim. Merakını gidermek istedim. Bir kapıdan uğradım” dedi. Oturup sohbet ettiler.

HATİCE, MİNA’NIN TELEFONUNU PARÇALADI

Hatice birden Mina’nın odasına girdi ve telefonunu parçaladı. Mina yaşadığı olayı gözyaşları içinde Seher’e anlattı. Seher de kızına ağlmamasını ve telefon işini halledeceğini söyledi. Mina’ya hazırlanıp Aslı’nın yanına gitmesini söyledi. Mina yalnız bırakmamak için Aslı’nın konutuna gitti.

Hastaneden taburcu olan Ziya, işyerine geri döndü. Nur’u şirket çalışanları kapıda çiçeklerle karşıladı. Selçuk, babasına dinlenmeyip işe çabucak döndüğü için kızdı. Şirkette Mehmet’in olmadığını gören Ziya, oğlunu arayıp nerede olduğunu sordu. Mehmet’in ses tonundan hoşlanmayan Ziya, bir şey olup olmadığını sordu. Lakin Mehmet, Alanur ile ilgili gerçeği öğrendiğini babasına itiraf edemedi.

ASLI’NIN MESKENİNDE PARTİ YAPTILAR

Mina’nın ricasını kıramayan Aslı, arkadaşlarını konutuna davet etmek zorunda kaldı. Beklediğinden de fazla sayıda kişi konutuna gelince Aslı ne yapacağını şaşırdı. ”Ne diyeceğim Mehmet’e? Ya ansızın gelirse?” diye tasalandı. Mina pariye gelen Efe ile tanıştı. Efe, Mina’yı kendi arkadaşlarının yanına götürdü. Parti uzadıkça Aslı’nın korkusu arttı.

HATİCE İLE MEHMET BULUŞTU

Hatice olanlardan ötürü Mehmet’e bildiri attı. Mehmet de Hatice’yi arayıp; ”Ben sana kızdım, kendimden uzaklaştırdım ancak artık üşününce bir sen bana dürüst davrandın galiba. Bu denli yaşayananlara karşın sırtını dönmedin. Daima beni düşündün, ben bile kendimi düşünmezken” dedi. Hatice de Mehmet’e yanına gelip dertleşmeyi teklif etti.

Hatice, Mehmet kendisine olduğu yerin pozisyonunu atar atmaz hazırlanıp meskenden çıktı. Hatice annesine Mehmet’le buluşacağını söylemek yerine Aysel’le görüşeceği palavrasını söyledi ve Mehmet’in yanına gitti. Hatice gerçeği söylediği için üzgünmüş üzere davrandı. Mehmet’e, ”Ben yalnızca sana takviye olmaya geldim. Yakında bir çocuğun olacak. Canımı çok yaktın. ‘Yakmadın’ desem palavra olur lakin ben senden nefret edemem, seni silemem. Silmek de istemem. Yarın bir gün başım sıkışsa, birinci senin yanına koşarım. Bırak ben de yanında olayım. Sen ne kadar kızsan da Aslı’yı çok seviyorsun. Ben bunu kabullendim, merak etme. Sen de kasma bu kadar artık. Her yerden sıkıştın zaten” diye duygusal bir konuşma yaptı.

MEHMET İLE HATİCE’Yİ EL ELE GÖRDÜ

O sırada Aslı, Mehmet’in otele gittiğini öğrendi ve meskene geri dönmesi için yanına gitti. Aslı taksiye binmek istedi ancak Efe, Aslı’yı otomobiliyle otele götürdü. Aslı, Mehmet ile Hatice’yi el ele görünce neye uğradığını şaşırdı. Hatice, Aslı’ya Mehmet’in âlâ olmadığını ve merak ettiği için geldiğini söyledi. Aslı tartışmaya başlayınca Hatice’ye tokat attı ve Mehmet’e dönüp, ”Şimdi git sen onu teselli et” dedi.

ALANUR, AHU’NUN MESKENİNİ BASTI

Alanur, damadının yasak aşk yaşadığı Ahu’nun meskenini gitti. O sırada meskende olan Hakan ise tuvaletr saklandı. Alanur, Ahu’ya, ”Güzel kızsın ancak salaksın. Şu koca dünyada benim işsiz güçsüz damadımı seçmişsin. Bir ömür uzunluğu sen bakacaksın o asalağa. Hakan’ın tek malı kendisi. O yüzsüzün hızına tükürmeye geldim. Benim kızıma nasıl el kalıdırıyormuş göstereceğim ona. Ben onun yerinde olsam ivedi eder tek celsede boşanırdım. Kanun ona beş para vermeyecek. Sana ne anlatıyorsa hepsi palavra. Sana birtakım tüyolar vereceğim. Geöliğini bu adam için heba etme. Kendine daha yağlı bir kapı bul, züğürt bu. Baya züğürt, bildiğin züğürt” deyip gitti. Ahu da Hakan’a Alanur’un söylediklerinin gerçek olup olmadığını sordu.

MEHMET PARTİYİ DAĞITTI

Eve geri dönen Aslı, arkadaşlarıyla partiye kaldığı yerden devam etti. Aslı’nın akabinde meskene Mehmet geldi. Mina ile Efe’yi birlikte gördü. Efe’ye, ”Evimden defol” dedi. Aslı, Mehmet’e arkadaşlarını konutundan kovduğu için kızdı ve tartıştılar.

HAKAN, MEHMET’TEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Beste’nin boşanma basamağında olduğu Hakan kendisini dövdürdüğünü düşündüğü Mehmet hakkında şikayette bulundu. Polisler kapısına gelip Mehmet’i hakkında şikayet olduğu gerekçesiyle karakola götürmek istediklerini söylediler. Bir olaya karışmadığını söyleyen Mehmet şaşkınlık yaşadı ve Hakan’ın kendisinden şikayetçi olduğunu öğrendi.

O sırada Mina, Aslı’yı arayıp polislerin Mehmet’i karakola götürdüklerini söyledi. Aslı apar topar Mehmet’in yanına gitmek için konuttan çıktı. Beste, Alanur’a ”Anne sen mi yaptırdın? Hakan’ı dövmüşler” diye sordu. Alanur da kendisinin yaptırmadığını söyledi.

SEHER, HATİCE’YE HESAP SORDU

Aslı’dan Hatice’nin Mehmet’e her şeyi anlattığını öğrenen Seher, Hatice’ye hesap sordu. Hatice, Seher’e, ”Can düşmanını bu konuta sen soktun. Artık işler istediğin üzere gitmedi diye fatura bana mı kesildi? Hiç vicdanın sızlamıyor mu yaşlı ve iki çocuklu adamla beni evlendirmeye çalışırken? Ben senin geçmişini paka çekemediğim için özür dilerim. Lakin sen benim geleceğimi bitirdin. Sen bu ikisini bir mektupla ayırmadın mı? Herkesin bahtını sen değiştirdin. Artık neden bunların bedeli benim omuzlarımda?” dedi. Seher de anlamamazlıktan gelip, ”Ne mektubu? Ne ayırması? Bu saçmalıkları Mehmet’e söylemedin değil mi?” diye sordu. Hatice, Seher’den habersiz ortalarında geçen konuşmalarını kayıt altına aldı ve yeni bir oyunun peşine düştü.

ZİYA, MEHMET’İN DAVRANIŞLARINDAN ŞÜPHELENDİ

Ziya kendisine soğuk davranan Mehmet’in hareketlerinden şüphelendi ve konuşmak için Alanur’un meskenine gitti. Ziya, Alanur’a, ”Çocuklara ne olur? Bir garip davranıyor. Aslı’ya da bana da aralıklı. Hastaneden beri üstüme titriyordu ancak artık yüzüme bakmıyor. Aslı sanki Mehmet’e söyledi mi? Benden duymasını istiyorum” diye sordu. Alanur da Aslı’nın ağzını yoklayacağını belirtip, ”Peki öğrenirse ne olacak? Bütün bunlar konuşulur olduğunda ne yapacağız, ne diyeceğiz?” dedi. Aslı gebeyken bunu konuşmanın gerçek olmadığını söyledi.

BESTE İLE MAHMUT’UN YEMEĞİ TATSIZ BİTTİ

Beste, Mahmut’u teşekkür yemeğine davet etti. Beste, Mahmut’a Hakan’ın üzücü halde dayak yediğinden bahsetti ve Mehmet’e de mahçup olduğunu söyledi. O sırada Mahmut, ”Mehmet’i de ıstıraba soktuk” deyince, Hakan’ı Mahmut’un dövdürdüğünü Beste anladı. Beste çabucak masadan kalktı.

ASLI’YA OTOMOBİL ÇARPTI

Otelde kalmaya devam eden Mehmet, Aslı’yı arayıp dün meskene geldiğini fakat Alanur meskende olduğu için geri döndüğünden bahsetti. Daima buluştukları terasta görüşmek için sözleştiler. Mehmet’le görüşeceği için heyecanlanan Aslı giyinip süslendi ve konuttan çıktı. Aslı taksinin gelmesini beklerken, içinde kimin olduğu belirli olmayan bir araba direksiyonu Aslı’nın üzerine sürdü. Araba, Aslı’ya çarptıktan çabucak sonra kaçtı.

HATİCE SES KAYDINI ALANUR’A DİNLETTİ

Hatice, Alanur’un ofisine gitti ve Seher’le ortasında geçen konuşmanın ses kaydını Alanur’a dinletti. Alanur, ”Ne istiyorsun?” diye sorduğunda Hatice’den, ”O bayanın benim yaşadıklarımı yaşamasını istiyorum. Bu kıssada ezilen ben olmayacağım. Onun piyonu değilim. Ona bunu yaşatabilir misiniz?” karşılığını aldı. Alanur da, ”Zamanı gelince bakarız” yanıtını verdi.

‘Veda Mektubu’, yeni kısımlarıyla her pazartesi 20.00’de Kanal D’de…

 

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir