1. Anasayfa
  2. Magazin

‘Veda Mektubu’nda Aslı ve Mehmet bebeklerini kaybettiler

‘Veda Mektubu’nda Aslı ve Mehmet bebeklerini kaybettiler
0

Merve Barut / Milliyet.com.tr- Direktörlüğünü Deniz Çelebi Dikilitaş’ın üstlendiği, öyküsünü Gamestory senaryosunu ise Deniz Akçay’ın kaleme aldığı Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Veda Mektubu’nun 13’üncü kısmında; Mehmet’le buluşmak için meskenden çıkan Aslı taksinin gelmesini beklerken, içinde kimin olduğu aşikâr olmayan bir araba direksiyonu Aslı’nın üzerine sürdü. Araba, Aslı’ya çarptıktan çabucak sonra kaçtı.

O sırada Aslı’yı arayan Mehmet’in telefonuna yoldan geçen bir vatandaş karşılık verdi. Yoldan geçerken Aslı’yı gören kişi, Mehmet’e ”Burada yaralanmalı bir kaza olmuş. Nabzı atıyor lakin şuuru yerinde değil. Ben ambulansı aradım” dedi ve Mehmet kazadan haberdar oldu.

ASLI’DAN GERÇEĞİ SAKLADI

Hastanede Aslı’nın sıhhat durumuyla ilgili hekimle konuşan Mehmet, hekimden aldığı ”Eşinizin sıhhati açısından her şey yolunda fakat bebeğiniz için çok üzgünüm” cevabıyla adete yıkıldı. Aslı gözlerini açtı ve neden hastanede olduğunu sordu. Daha sonra ise Mehmet’e, ”Bebeğimize bir şey olmadı değil mi?” diye sordu. Mehmet, Aslı’ya gerçeği söyleyemedi.

”ÇOCUĞUMU KAYBETTİĞİMİ SÖYLEYEMEDİM”

Haberi alan Alanur ve Beste çabucak hastaneye koştu. Mehmet ikisine bebeği kaybettiklerini lakin Aslı’nın haberinin olmadığını belirterek, ”Söyleyemedim. Çocuğumu kaybettiğimi söyleyemedim” dedi. Mehmet annesine sarıldı ve birlikte gözyaşı döktüler. Bunun sıradan bir kaza olmadığını düşünen Mehmet, Aslı’ya otomobille çarpıp kaçan kişinin kim olduğunu bulmak için komiser arkadaşını arayıp yardım istedi.

ASLI’YA ÇARPAN KİŞİNİN HAKAN OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Hastanede Aslı’nın yanından ayrılmayan Mehmet, Beste’den Hakan’ın adresini istedi. Beste neden Hakan’ın adresini istediğini sordu. Aslı’ya çarpan kişinin Hakan olduğunu anlayan Beste gözyaşlarına boğuldu. Alanur, Beste’nin evhamlı hareketlerinden bir şeyler olduğunu anladı. Beste de, ”Aslı’ya çarpan arabayı bulmuşlar, Hakan’ınmış” diye gerçeği itiraf etti.

HAKAN GÖZALTINA ALINDI

Komiser arkadaşından aldığı bilgiyle araç sahibinin Hakan olduğunu öğrenen Mehmet, yüzleşmek için soluğu Hakan’ın meskeninde aldı. Kapıyı açar açmaz bebeğinin vefatına neden olan Hakan’a saldırdı. O sırada polisler meskene girdi Mehmet’i güç sakinleştirdiler. Akabinde polisler Hakan’ı tutukladı.

”BİR DAHA YÜZÜNÜ GÖRMEK İSTEMİYORUM”

Beste kendisini arayan Mahmut’a, ”Kardeşim senin yüzünden bebeğinden oldu. Hakan’ı dövdürtmüştün ya. Kendince misislleme yapmış. Kardeşim şu an bebeğini kaybettiğini bile bilmiyor. Sakın gelme buraya. Bir daha senin yüzünü görmek istemiyorum” dedi.

HAKAN ÖZGÜR BIRAKILDI

Kamera kayıtlarını polis Hakan’a izlettirdi. Sorguda, aracın kendine ilişkin olduğunu lakin Aslı’ya çarpan kişinin kendisi olmadığını söyledi. Hakan kendisine tuzak kurulduğunu tez etti. Komiser arkadaşı Mehmet’i arayıp, ”Birileri kabahati Hakan’a yıkmaya çalışıyor olabilir” dedi. Kâfi kanıt olmadığı için Hakan hür bırakıldı. 

ASLI BEBEĞİNİ KAYBETTİĞİNE İNANAMADI

Aslı’nın yanına geri dönen Mehmet, ”Sevgilim sana bir şey söylemem gerekiyor. Biz sana söyleyemedik. Bebeğimiz kaybettik” dedi. Duyduklarına inanmayan Aslı hudut krizi geçirdi. Mehmet’in palavra söylediğini düşündü ve ”Öyle bir şey yok. O denli bir şey olmadı. Palavra söyleme, git. Çıkar beni buradan. Bebeğim ölmedi değil mi? Kaybetmedim ben bebeğimi. Palavra söylüyorsun” diye ağladı.

SEHER İLE ALANUR TARTIŞTI

Aslı hastaneden çıkıp konutuna geri döndü. Beste ve Alanur meskene dönmeyip, Aslı’nın yanında kaldılar. Alanur ile Beste’nin Mehmet’in meskeninde olduğunu öğrenen Seher sabah erkenden oğlunun konutuna gitti. Gelir gelmez mutfağa girip yemek yapmaya başladı. Alanur bu durumdan hoşlanmadı. İlerleyen dakikalarda Alanur ile Seher arbedeye tutuştu. Mehmet herkese konutuna gitmesi gerektiğini söyledi ve konutta Aslı ile yalnız kaldılar.

Aslı hastaneden taburcu olduktan dört gün sonra, Mehmet sürpriz yaptı ve Aslı’ya elleriyle kahvaltı hazırladı. Lakin Aslı arkadaşlarıyla buluşacağını ve kahvaltı yapmayacağını söyledi. Mehmet, Aslı’ya birlikte gitmeyi teklif etti, Aslı istemedi. Mehmet tekrar de kendisi bıraktı arkadaşlarının yanına Aslı’yı. Kahvaltıya bıraktıktan sonra Aslı’yı öpmek istedi ancak Aslı soğuk davrandı. Aslı acısını içine gömüp yaşadıklarını atlatmak için arkadaşlarına ve dışarıya yöneldi. 

Alanur, Mehmet’i arayıp Aslı’ya ulaşamadığını söyledi. Mehmet, ”Aslı düzgün hatta biraz fazla uygun. Derin ile birlikte. Konuşmamız gerekiyor. Aslı ile ilgili yardımınıza gereksinimim var” dedi. Alanur da meskende olduğunu ve konuşabileceklerini söyledi. Mehmet, Alanur’a Aslı’ya nasıl davranacağını şaşırdığını söyledi ve yardım istedi.  Alanur da Mehmet’e, ”Öncelikle onu anlamaya çalışacaksın. Sen Aslı’nın sana uymasını, o olgunluğu bekliyorsun. Mehmet, Aslı’nın canı çok yanıyor, farkında değil misin? Seninle evlendiğinden beri bilmediği bir ortama adapte olmaya alışıyor. Anne olma fikrine alışmışken bebeğini düşündü. Ne yapsın o da kapattı demekki kendini. Sabredeceksin, bekleyeceksin ve her vakit onun yanında olacaksın” dedi. 

BESTE, MAHMUT’TAN ÖZÜR DİLEDİ

Hakan’ın özgür bırakılmasının akabinde Alanur, Beste’yi arayıp, ”Bunun altından Seher çıkacak” dedi. Beste çabucak Mahmut’u arayıp özür diledi. Beste, ”Çok utanıyorum. O an o kaygıyla sana neler söyledim” dedi. Mahmut anlayışla karşıladı. Kendini affettirmek isteyen Beste’yi Mahmut yemeğe davet etti.

ALANUR, SEHER’İ SUÇLADI

Alanur, Seher’in yanına gidip ”Polis bile inanmıyor Hakan’ın yaptığına. Ya sen yaptın ya da senin tayfandan biri yaptı” dedi. Seher, Alanur’u ”Neye inanmak istiyorsanız inanın. Özel günümde tadımı kaçırmayın. Bu kadar küçültmeyin kendinizi. Bir bayana takışmıyor. Biraz onurunuz, kendinize hürmetiniz olsun. Bu kadar yıl geçtikten sonra bile istenmediğinizi hazmedemiyorsunuz” dedi. Alanur, ”Senin parmağın olduğunu biliyorum” deyip gitti.

?

 MEHMET, ASLI İLE EFE’Yİ BİRLİKTE GÖRDÜ

Arkadaşlarıyla dışarı çıkan Aslı, herkes gittikten sonra Efe ile birlikte kaldı ve dolaşmaya başladılar. Aslı’ya ulaşamayan Mehmet, bulunduğu pozisyona telefondan bakıp yanına gitti. Sokak sokak Aslı’yı arayan Mehmet, Aslı’yı Efe ile sarılırken gördü. Hudutlarına hakim olmayan Mehmet, Efe’ye baş attı ve Aslı’yı kolundan tutup otomobile götürdü. ”Ben senin sürücünün değilim öne oturacaksın” deyip Aslı’yı otomobile bindirdi.

Eve geldiklerinde Aslı’ya, ”Aramızın bozuk olduğu her an o çocuğun yanında bitmesi olağan mi?” diye sordu. Mehmet, Aslı’ya ”Niye her şeyin hatalısı ben oldu? Bana esip yağamazsın bu formda. İstersen bütüne konutu parçala. Bugün bu hesaplaşma olacak” dedi. Mehmet’in kelamları üzerine Aslı da ”Senden nefret ediyorum. Senden de, kendimden de nefret ediyorum. Oldu mu, duydun mu?” dedi. Mehmet de, ”Ben de senden de kendimden de nefret ediyorum. Oldu mu?” diye sordu. Aslı, yeniden Mehmet’e Hatice’yi hatırlattı. Tartıştıktan bir müddet sonra duruldular. Her şeyi toparlamak isteyen Mehmet, Aslı’ya baş başa tatile çıkmayı teklif etti ve plan yapmaya başladılar. 

ZİYA, ALANUR’DAN ALDIĞI İLETİYLE YIKILDI

Alanur elindeki son kozu oynadı ve Ziya’ya aslında mektubun kimin yazdığını söyledi. Ziya ile Seher evliliklerinin 30’uncu yılını kutladıkları sırada Nur’a Alanur’dan bir ileti geldi. Alanur’un ”Hayatı nasıl ıskaladık kendin dinle” diye gönderdiği ses kaydında Seher’in söylediklerini duyan Ziya beyninden vurulmuşa döndü.

Ses kaydında Seher’in, ”Ben yalnızca bir mektup yazdım. Tek bir mektup. Öteki hiçbir şey yapmadım. Sonrasında birbirlerini aramadılar bile. Aşkları o kadar güçlü değilmiş. Tek bir atakta yıkılıp yok oldular. O bayan Nur’a layık değildi. Ben Nur’u korudum. Onun yeterliliği için uğraş ettim.” halindeki kelamlarını dinleyen Nur’un hızı düştü. Seher, Nur’un bir şey sakladığını anlasa da Ziya gerçeği bildiğini Seher’e söylemedi. 

MEHMET’TEN ASLI’YA SÜRPRİZ

Mehmet, Aslı’ya sürpriz yaptı ve Roma’ya bilet aldı. Mehmet’in sürprizi karşısında Aslı çok memnun oldu ve şaşırdı. Aslı çabucak Alanur’u aradı ”Sana bir haberim var. Ben Roma’ya gidiyorum. Mehmet sürpriz yapmış, bilet almış” dedi.

MEHMET CİNAYET ŞÜPHELİSİ OLARAK TUTUKLANDI

Aslı ile Mehmet havaalanına gitmek için yola çıktıklarında polis çevirmesine takıldılar. Polisler, Mehmet’i araçtan indirdi. Polisler, ”Mehmet Karlı, eşinize çarpıp kaçan aracın sürücüsünü öldürme şüphelisi olarak hakkınızda yakalama kararı var” dedi ve Mehmet’i tutukladı.

Zengin oyuncu takımının yanı sıra kalplere dokunan kıssası ile de çok konuşulan ‘Veda Mektubu’, yeni kısımlarıyla her pazartesi 20.00’de Kanal D’de…

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir