1. Ana Sayfa
  2. Magazin

‘Üç Kız Kardeş’te sular durulmuyor! Türkan ve Somer cephesinde beklenmedik gelişme

‘Üç Kız Kardeş’te sular durulmuyor! Türkan ve Somer cephesinde beklenmedik gelişme
0

Merve Barut / Milliyet.com.tr – Direktör koltuğunda Eda Teksöz’ün oturduğu, senaryosunu Sevgi Yılmaz ve Nilüfer Özçelik’in kaleme aldığı, oyuncu takımında; Reha Özcan, İclal Aydın, Berker İtimat, Has Kaya, Almila Ada, Melisa Berberoğlu, Veda Yurtsever, Tayfun Eraslan, Benian Dönmez, Nazlı Senem Ünal, Murat Çidamlı, Vural Şahanoğlu, Hakan Atalay, Emre Kıvılcım, Eren Ören, Ayça İnci, Güldestan Şanlı üzere birbirinden başarılı isimlerin yer aldığı Üç Kız Kardeş’in yeni kısmıyla de izleyiciyi ekrana kilitledi.

‘Üç Kız Kardeş’in bu akşam yayınlanan 52’nci kısmında; Türkan şirketteki bütün eşyalarını toplayıp çıktı ve Kartal’ı arayıp görüşmek istediğini söyledi ve buluştular. Türkan, Kartal’a ”Korman Zeytincilik’ten ayrıldım. İş teklifiniz hala geçerli mi?” diye sordu. Lakin Türkan, Kartal’a sorduğu sorudan beklediği yanıtı alamadı. Kartal, Türkan’a ”Sizinle çalışmayı nitekim çok isterim. Fakat sıkıntı bir devirden geçiyorsunuz. Bu koşullar altında sizinle çalışmam çok hakikat olmaz. Üzgünüm” karşılığını verdi ve Türkan da durumu anlayışla karşıladı.

DÖNÜŞ GERÇEKLE YÜZLEŞTİ

Öğrendiği gerçekle yıkılan Dönüş gözyaşları içinde Fatih’e ”Benim annem Feride, babam da sensin değil mi?” diye sordu. Fatih, ”Hadi meskene gidelim. Annen ve baban merak eder” deyip Dönüş’ün elini tuttu. Dönüş ise çabucak ellerini geri çekti.

SOMER, TÜRKAN’IN KAPISINDAN AYRILMADI

Somer saatlerde kapısının önünde Türkan’ın meskene gelmesini bekledi. Kartal ile görüştükten sonra konuta geldiğinde Türkan’ı kapıda Somer karşıladı. Türkan hiçbir şey söylemeden, Somer ile konuşmadan konuta girdi. Somer gitmekten vazgeçmedi ve beklemeye devam etti. Türkan dayanamayıp daha sonra kapıyı açtı ve Somer’e ”Aç mısın?” diye sordu. İçerdi girdiğinde Somer masada yalnızca zeytin, peynir ve ekmeğin olduğunu görünce üzüldü. Somer, Türkan’a ”Senin çalışmaya muhtaçlığın yok. Bana müsaade vermiyorsun ki sahip çıkayım, muhtaçlıklarını karşılayayım. Çocuğumuza da sana da bakarım. Senin kimseye muhtaçlığın yok” dedi. Türkan da kendisi çalışıp para kazanmak istediğini lisana getirdi.

”SENİ HALA SEVİYORUM”

Somer ilerleyen dakikalarda Türkan’a ”Beni affettiğini bilmeye gereksinimim var” itirafında bulundu. Türkan da, Somer’e onu hala sevdiğini açıkladı ve ”Seni affetmemi mi istiyorsun? Birini affedebilmen için ona karşı tüm hislerinden arınmış olman gerekmez mi? Öfkeye dönüşen sevgiden, nefretten kurtulmadan nasıl bağışlayabilirsin birini? Durup düşünecek, sakinleşecek aralık koymadan nasıl olacak? Bir gün seni affedeceğim Somer. Ancak o gün bu gün değil. Zira seni hala seviyorum. Sana karşı öfkem de bu yüzden geçmiyor.” dedi.

DÖNÜŞ KONUTA GERİ DÖNDÜ

Tüm bunlar olurken, geçmişiyle yüzleştikten sonra derin ve tasa veren bir sessizliğe bürünen Dönüş, meskene geri döndü. Nezahat, Dönüş ile konuşmak istedi lakin Dönüş hiçbir şey duymak istemediğini, yüzleşmek için vakti olduğunu, öğrendiklerini şimdilik unuttuğunu söyledi.

RÜÇHAN, MİNE’YE KURAL KOŞTU

Mine, Kiraz’ı görmek için Somer’in kapısına gitti. Ortalığı birbirine katan Mina, Rüçhan’a ”Ben size nasıl inandım, kalbimi açtım. Tuzak kurdunuz bana. Buraya polis çağırmak zorunda bırakmayın beni. Kiraz’ın velayeti hala bende” dedi. Rüçhan da Mine’ye uzaklaştırma kararını göstererek, ”Polisi çağır, gelip seni alıkoysunlar karar ihlalinden. Böylelikle biz de başımızı dinleriz birkaç gün” dedi ve tek bir kuralla Kiraz’ı görebileceğini söyledi.

KARTAL’DAN TÜRKAN VE SOMER’E TEKLİF

Kartal’ın sekreteri hem Somer’i hem de Türkan’ı arayıp görüşmek için zeytinliğe çağırdı. Türkan ve Somer’i de bir ortada tutabileceği öbür bir teklifi olan Kartal, ”Sizin bitmeyen çatışmalarınız yüzünden ben hayalime veda etmek zorunda kaldım” dedi. Somer ise tekrar anlaşabileceklerini söyledi. Kartal, Biz bir iş yapıyoruz. O yüzden sizin şahsi sorunlarınız ne beni ne de bu zeytinliği ilgilendiriyor. Şayet bir ortada çalışabileceksek ben tekrar muahedeye varım” dedi.

Somer hazır olduğunu söylerken, Kartal da karar vermeden evvel düşünmelerini istedi. Birlikte çok yeterli bir takım olabileceklerine karar verip el sıkıştılar. Somer ile Türkan şirkete birlikte geldiler. Rüçhan’a Kartal ile birlikte çalışacaklarını söyleyip, Kartal ile ortalarında geçen konuşmadan bahsettiler.

DERYA PİŞMAN OLDU

Dönüş’e açıkladığı gerçekler nedeniyle içi rahat etmeyen Derya, Dönüş’ü merak ettiği için konuşmak istedi. Telefonu Nezahat açtı ve Dönüş’e ”Hakikatı senden öğrenmeyecekti. Bunu yapmayacaktın. Otur vicdanınla hesaplaş” diye kızdı. Dönüş net bir formda konuşmak istemediğini söyledi. Derya, Dönüş ile konuşamadan kapatmak zorunda kaldı.

MİNE, TÜRKAN’DAN YARDIM İSTEDİ

Mine, Rüçhan’ın isteğiyle Türkan’ın yanına gitti. ”Kiraz’ı benden aldılar” dedi ve yardım istedi:

Siz ayrıldıktan sonra Somer uygunca delirdi. Kızımı benden alarak hem benim canımı yakıyor hem de senin. Somer senin canını yakmak için sana palavra söyledi. Sensizlik onu kahrediyormuş, söküp atması çok güç oluyormuş kalbinden, tek çıkar yolu da seni kendinden uzaklaştırmakmış. Tartışırken söyledi bana bunları. Beni de kendinden bu türlü uzaklaştırmıştı. Biz Somer’le yatmadık. Bağınızı kesip atman için söyledi. Sana aşık olduğu o günden beri dokunmadı bana. Kızımı alıp kopardı benden. Sana bu itirafı yapmak istemezdim. Siz onunla tekrar bir ortaya gelebilirsiniz. Sorgulamadan, yargılamadan tekrar kucak açabilirsin ona. Kızımı bana geri verir, seni dinler. Türkan lütfen yardım et bana. Bir çocuğun yerinin annesinin yanı olduğunu sen söylersen yapar. Bak sen de anne olacaksın artık. Türkan ben çok üzgünüm. Kızım için istiyorum bunu senden. Biliyorum sen de Kiraz’ı çok seviyorsun. Hiç değilse yavrum annesiz kalmasın.

Türkan duyduklarına inanmadı ve Mine’ye ”Sana bunları Somer mi söyletiyor?” diye sorup Mine’yi kovdu. Mina gözyaşları içinde şirketten ayrılmak zorunda kaldı.

Mine şirketten ayrılır ayrılmaz soluğu Rüçhan’ın yanında aldı ve ”Benden istediğinizi yaptım. Sıra sizde. Artık kızımı gösterin bana” dedi. Rüçhan da evvel Türkan’ın ne yapacağını görmek istediğini söyledi. Kızını görmekte ısrarlı olan Mine sonlandı.

DÖNÜŞ KENDİNİ TÜRKAN’IN KOLLARINA BIRAKTI

Somer, Dönüş ile Türkan’ın küs kalmasına dayanmadı. Dönüş’ü arayıp çabucak aşağıya inmesini söyledi. Dönüş diretse de Somer’e karşı koyamadı. Somer, Dönüş’ü otomobille alıp çabucak Türkan’ın yanına götürdü. Konuta geldiklerinde, Türkan, kapıda bekleyeceğini söyleyen Somer’i de içeriye davet etti. Dönüş, Türkan’a ”Sen başından beri her şeyi biliyordun değil mi?” diye sordu.

Türkan da ”Kızgın olabilirsin. Kafanda binlerce soru dönüyordur şu an. Biliyorum, haklısın da. Ancak şunu unutma, biz üç kız kardeşiz ve ben senin ablanım. Biz seni çok seviyoruz. Babamın can mayasından biri sensin. Keşke bu türlü öğrenmeseydin, keşke bu türlü olmasaydı. Annem de babam da seni çok sakındılar, bilmeni istemediler haklı olarak. Sen bizim elinde kalemle kıssalar yazan duygusal Dönüş’ümüzsün. Derya seni incitmiş biraz. Lakin o da şu an ne yaptığını bilmiyor. Kendi hayatında savruluyor. Seni ne kadar incittiğini fark edince pişman olacak eminim. Kardeşinden öte en yakın arkadaşın o tıpkı vakitte. Bunları bir arada aşacağız. İçindeki fırtına dinecek, sorularına yanıt bulacaksın. Kendini toparlamaya gereksinimin var. Sen sakinleş, hazır hissettiğinde bildiğim her şeyi anlatırım. Ben senin yanındayım” dedi. Dönüş evlatlık olmanın verdiği acıyla kendini Türkan’ın şefkatli kollarına bıraktı ve birbirlerine sarılıp ağladılar.

REHA, ÖZER’LE GÖRÜŞMEYİ KABUL ETMEDİ

Nesrin, Özer’i meskenine davet etti ve Mustafa ile Derya’nın evlenmesini konuştular. Nesrin bu evliliği onaylamadığını fakat kızına sırtını dönmek istemediğini, ortak bir yol bulmak istediğini söyledi. Sadık’tan korktuğunu da lisana getirdi. Özer de elinden geleni yapacağını söyleyip çabucak Sadık’ı arayıp yemek teklifi etti. Özer’le görüşmek istemeyen Sadık işini mazeret ederek ağır olduğunu söyledi.

DERYA KONUTTAN GİTTİ

Derya, Sevilay’ın varlığını yok sayarak kendi hayatıyla ilgilenmeye devam ederken, Mustafa’yla ortalarındaki farklar daha da su yüzüne çıkmaya başladı. Derya, Mustafa’ya Sevilay konuttan gidene kadar yurtta kalacağını ve en doğrusunun bu olduğunu söyledi. Derya ile Mustafa odada konuşurken Sevilay ise her şeyi duydu. Derya, Sevilay’ın hazırladığı kahvaltı masasına bile oturmadan meskenden çıkıp gitti.

”DERYA’NIN OKUMASINA GEREK YOK”

Derya gittikten sonra Sevilay, Mustafa’ya ”Benden rahatsız oluyor değil mi? Şimdiye kadar kurduğum hiçbir sofraya oturmadı. Ben buraya bir hayalle geldim. Orta yolu buluruz diye düşündüm. Torun sohbeti bile yaparız diye düşündüm. Oğlumun hayatı sisteme girmiş, mis üzere işi gücü de yerinde. Gönülden söylüyorum. Bir çocuk Derya’yı adam eder, değişir. Bu kız yarın öbür gün mimar çıkacak, inşaatlarda gezecek. O saatten sonra çocuk doğurmaz. Dinlemez o konutta oturmaz. Gerek yok okumasına, sen şirlet sahibisin. Derya’nın mimarlık yapmasına gereksinimin mı var? Senin istediğin buysa karışmıyorum” dedi. Sevilay’ın konuşması Mustafa’nın aklını karıştırdı. Annesiyle konuştuktan sonra Mustafa, Derya ile konuşup okulu bırakmasını istediğini söyledi. Derya eşinden duyduklarıyla büyük bir şaşkınlık yaşadı.

BEBEĞİN CİNSİYETİNİN KIZ OLDUĞUNU ÖĞRENDİLER

Beş aylık gebe olan Türkan rutin denetimler için hastaneye gitti. Somer ve Rühçan da Türkan’a eşlik etti. Denetim sırasında tabip ”Küçük bir sürprizi var bebeğimizin. Sizin için değerli olmadığını düşünüyorum fakat gelen bıcırık erkek değil kız. Size daha evvel de söylemiştim, yanıltabiliyorlar bazen. Fakat kızınız çok sağlıklı” dedi.

Torununun erkek değil kız olacağını öğrenen Rüçhan’ın morali çok bozuldu ve yüzü düştü. Rüçhan’ın aklına Mine’nin ”Somer’in bir kızı daha olacak. O sizin çok hevesle beklediğiniz erkek torun da dışladığınız kocanızın eski olan bayanın oğlu Mustafa’dan gelecek. Soyunuz ondan yürüyecek. Ben de oturup keyifle sallanan tahtınızı izleyeceğim” halindeki kelamları aklına geldi.

”ADI DEFNE OLACAK”

Hastaneden döndükten sonra, bebeğinin cinsiyetinin kız olmasına Rüçhan’ın bozulduğunu anlayan Türkan, Somer’e ”Anne oğul yüzünüz asıldı. Ben çok memnunum, ikinizin ne hissettiği umurumda değil. Onu çok seven bir annesi var. İsmi Defne olacak, söylemiştim” dedi.

Aradan iki ay geçti ve Dönüş’ün ‘Kırmızı Kapılı Ev’ isimli kitabı basıldı. Kitabı eline alan Sadık ve Nesrin büyük bir gurur yaşadı.

Aile ve kardeşlik bağlarını anlatan, samimi ve sıcak aile hikayesi ile izleyicinin büyük beğenisini kazanan ‘Üç Kız Kardeş’, yeni kısımları ile her salı akşamı Kanal D’de…

Yazar Hakkında

Yorum Yap