1. Anasayfa
  2. Magazin

‘Üç Kız Kardeş’te her şey darmadağın oldu! Gerçeği öğrenen Dönüş kayıplara karıştı

‘Üç Kız Kardeş’te her şey darmadağın oldu! Gerçeği öğrenen Dönüş kayıplara karıştı
0

Merve BARUT / Milliyet.com.tr – İclal Aydın’ın satış rekorları kıran birebir isimli romanından uyarlanan, Kanal D’nin ilgiyle izlenen dizisi ‘Üç Kız Kardeş’in ekrana gelen 51’inci kısmında; Türkan odasında tek başına gözyaşları içinde doğum gününü kutlarken, Somer elinde armağanıyla odaya girecekti lakin cüret edemedi ve vazgeçip kapıdan geri döndü. Türkan’ın doğum gününü yalnız kutlaması Somer’i üzdü ve Somer, Rüçhan’a Türkan’ın doğum günü olduğunu haber verdi.

NESRİN ÖĞRENDİĞİ GERÇEKLE YIKILDI

Derya’nın gizlice Mustafa ile evlendiğini öğrenen Nesrin yıkıldı. Derya ile yüz yüze konuşmak isteyen Nesrin, Nezahat’in Derya’yı arayıp çağırmasını istedi. Nezahat, Derya’yı arayıp Nesrin’in rahatsız olduğunu ve konuta gelmesini söyledi. Annesi için telaşlanan Derya hiç vakit kaybetmeden yola çıkacakken, Derya’nın arkadaşı Canan olup biteni öğrenmek için Dönüş’ü aradı. Dönüş, Canan’a telefonda ”Kötü bir şey yok. Hasta işte. Canan, Derya gelsin lütfen” dedi. Büyük bir panik yaşayan Derya, Ayvalık’a gitti.

KARTAL, SOMER’İN ONAYINI ALDI

Somer ve Rüçhan, Türkan’ın doğum günü vesilesiyle ona bir sürpriz hazırlamak isterken; temel sürpriz Türkan ve Kartal’dan onlara geldi. Kartal projenin başında Türkan’ın olmasını istediğini herkese toplantıda söyledi. 

Toplantı sonrasında ise Somer ile konuşup, ”Eski eşine iş teklif etmem rahatsız ettise projenin başına sen geçebilirsin. Görüyorum ki dertli bir ayrılık sürecindesiniz. Aile benim için çok kıymetlidir. Yuva kurmak zordur, yıkmak daha zordur. Hele ki ortada büyük bir sevgi varsa. İki tarafta çok yıpranır. Keşke kurtarabilseydiniz evliliğinizi. Ben ailemi yeni kaybettim. Bir boşluğun içinde savrulup duruyorum. Türkan’ın bu işin başına geçmesi seni rahatsız eder mi?” diye sordu. Somer de birinci başta rahatsızlık duyduğunu söyledi ve ”Şu anda çocuğumun annesi. Bu işi istiyor. Ben bu berbatlığı ona yapamam. Çalışsın, annem de dayanak olur ona” dedi.

O sırada Rüçhan, Türkan’ın yanına gitti ve bağladığı büyük iş için ikramiyesini muhasebeden almasını istedi. Akşam için bir yemek organize ettiğini, doğum gününü hem de iş kutlaması yapacaklarını söyledi. Türkan doğum günü kutlaması konusunda ikna olmadı. Bu sırada, Figen, Kartal ismine yemek organize etti ve Türkan’ı arayıp haber verdi. Türkan da kontrat için Kartal ile iş yemeği yiyecek olmasına şaşırsa da ‘hayır’ diyemedi. Akşam saat sekiz için sözleştiler.

NESRİN, DÖNÜŞ’E HESAP SORDU

Nesrin, Derya’nın evlendiğini öğrenince bunun hesabını sormak için Derya’yı meskene çağırdı fakat bu sert tartışmanın sonucu hiç beklenmedik bir gelişmeye yol açtı. Dönüş, kendisinden yıllardır saklanan sırrı öğrendi.

Derya konuta geldiğinde Nesrin’in aslında durumunun ağır değil düzgün olduğunu gördü. Nesrin, Dönüş’e ”Sen beni kahrımdan öldürürsün lakin. Dua et ben bu haldeyim, yoksa İzmir’e atlar gelir bu patıklarını da burnundan getirirdim. Sen saklı bilinmeyen ipe sapa gelmez bir adamla basıl nikah kıyarsın Derya? Bize haber vermeden nasıl yaparsın bunu? Mustafa üzere bir adam için istikbalini nasıl yok sayarsın? Bizi nasıl ezer geçersin? Sen benim gururumdun. İpe sapa gelmez bu adamı yanına nasıl yakıştırdın sen? Biz ailen değil miyiz?” diye hesap sordu. Dönüş annesinden duyduklarından sonra kalkıp gidecekti ancak Nesrin gitmesine müsaade vermedi. Derya, Neserin’e Mustafa’nın sayesinde fizik tedaviye gittiğini söyledi ve Nesrin ikinci bir yıkım yaşadı.

 ”FATİH SENİN BABAN”

Derya, Dönüş’ün kendisine karşı tuzak kurduğunu düşündü. Dönüş, Nesrin’le konuştuktan sonra meskenden sonlu bir formda çıkan Derya ile konuşmak için gerisinden gitti.  Annesine bir şey olduğu için çok korkan ve ağlaya ağlaya Ayvalık’a gelen Derya, kendisine gerçeği söylemediği için Dönüş’e kızdı. Tartıştıkları sırada Derya, Dönüş’e her şeyi itiraf etti ve ”Sen onların evlatları değilsin, fakat evlatlıksın. Şimdiye kadar sustum da ne oldu. Değmezmiş sana. Kendi kendine dedektiflik oynamayı bırak. Otur kendine acı. Fatih amca ile Feride’nin imkansız aşkının meyvesi ben değilim sensin. Fatih senin baban. Al öğrendin işte” dedi. Bu gerçekle yüzleşmeye o an hazır olmayan Dönüş, kayıplara karıştı.

”AİLEM PERİŞAN OLDU”

Olanların akabinde Nezahat ile dertleşen Nesrin ağlayarak, ”Şu halime bak, buraya çakıldım kaldım. Hiçbir şey yapamıyorum. Ailem perişan oldu. Konutumun sevinci kayboldu. Her şey birden teğe darmadağın oldu” dedi ve Derya’nın evlendiğini Sadık’a söyleyeceğini belirtti. Nezahat, Fatih’i arayıp Dönüş’ün mektupları okuduğunu ve meskenden gittiğini söyledi. Fatih her yerde Dönüş’ü aramaya başladı.

”MİNE ÇOCUĞUMUZUN CANINA KASTETMİŞ”

Somer, Türkan’la konuştu ve ”Mine konusunda haklıymışsın. Çocuğumuzun canına kast etmiş nitekim, ben de inanmamıştım. Kiraz’ı Mine’den aldım, benimle kalacak. Bize yaptıklarının bedeli” diyerek gerçeği öğrendiğini söyledi. Türkan da, Kiraz’ın annesine gereksinimi olduğunu söyledi ve Somer’e kızdı.

SOMER KISKANÇLIK KRİZİNE GİRDİ

Türkan’ın masasındaki notu gören Somer, Türkan’ın yemeğe gittiğini öğrendi ve peşine düştü. Türkan ile Kartal’ı baş başa yemek yerken görünce neye uğradığını şaşırdı. Türkan, Somer’e mukaveleyi konuştuklarını söylese de Somer inanmadı. Türkan ve Kartal’ın iş yemeği sebebiyle buluşmaları, Somer’in cephesinde kıskançlığa sebep oldu.

Somer, Kartal’a, ”Acılı iş adamı halleri falan derken eski eşimle akşam yemeği ve doğum günü kutlamaları… Ajitasyonlar işe yaramış” dedi. Kartal da Türkan’a bu akşamı sonlandırabileceklerini söyledi ve yemek tatsız bir formda bitti. Somer’in fevri hareketlerinin sonuçları bu sefer yalnızca kendisine değil, ailesine de yansıdı.

KARTAL İŞ İŞTİRAKİNİ SONLANDIRDI

Kartal yaşananlardan sonra mukaveleden geri çekilme kararı aldı. Somer ile Türkan ortasındaki duygusal problemlerin bu işin sağlıklı yürümesine mani olacağını düşündüğünü ve fikrini değiştirdiğini söyledi. Özer, Kartal’ı ikna etmeye çalıştı ancak kararından vazgeçiremedi. Kimseye kırgın ya da kızgın olmadığını belirten Kartal, onu anlamalarını istedi.

”İŞ TEKLİFİNİZ HALA GEÇERLİ Mİ?”

Türkan şirketteki bütün eşyalarını toplayıp çıktı ve Kartal’ı arayıp görüşmek istediğini söyledi. O sırada Fatih, Türkan’ı arayıp Dönüş’ün dünden beri olmadığını söyledi. Türkan, Fatih’le konuşurken Kartal her şeyi duydu. Kartal, Türkan’ı sakinleştirdi ve ”Gerekeni yaptıracağım” dedi. Birlikte otomobile atlatıp Dönüş’ü aramaya çıktılar.  Kartal, Türkan’a bugün neden kendisiyle görüşmek istediğini sordu. Türkan da işten ayrıldığını söyledi. Kartal’a, ”Annem aracılığıyla geleceğim iş görüşmesi vardı ya, iş teklifiniz hala geçerli mi?” diye sordu.

İlerleyen saatlerde Fatih, Türkan’ı arayıp hoş haberi verdi ve Dönüş’ü bulduğunu söyledi. Fatih, büyük bir yıkım yaşayan Dönüş’ü annesinin mezarı başında ağlarken buldu.

Aile ve kardeşlik bağlarını anlatan, samimi ve sıcak aile hikayesi ile izleyicinin büyük beğenisini kazanan ‘Üç Kız Kardeş’, yeni kısımları ile her salı akşamı Kanal D’de…

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir