1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Sahnede 19 Mayıs coşkusu!

Sahnede 19 Mayıs coşkusu!
0

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlandı. Ünlü müzikçiler da çeşitli kentlerdeki konserleriyle, bayram havasını sevenleriyle birlikte soludu. Tanınmış simaların güne özel oluşturdukları repertuvarlarındaki müziklerine, dinleyiciler Türk bayraklarıyla daima bir ağızdan eşlik etti.

Hadise şov

Hadise, İBB’nin Maltepe’de düzenlediği tertipte mükemmel bir gösteriye imza attı. Müzikçi, 40 dansçısı ve hareketli modülleriyle, dinleyicilerini bir an olsun yerinde oturtmadı. Hadise’ye birtakım müziklerinde Murda da eşlik etti.

Süperstar izdihamı!

Ajda Pekkan, Demirören Medya Kümesi medya sponsorluğunda ve Poll Production tertibiyle gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi konserlerinde, hayranlarıyla buluştu. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sevincini sevenleriyle kutlayan sanatçı, aralıksız 2.5 saat sergilediği performansıyla, dinleyenleri mest etti. İstanbul Boğazı’nın Türk bayraklarıyla kırmızı-beyaza büründüğü gecede, Pekkan’ın ‘10. Yıl Marşı’nı seslendirmesiyle coşku doruğa çıktı.

Göz doldurdu

İrem Derici, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı aktiflikleri kapsamında Avcılar Belediyesi tarafından yapılan tertipte müzik söyledi. Ağır ilgi nazaran konserde sanatçı, sahne kostümü ve gücüyle göz doldurdu.

Farklı tarz

Sıla, ABB tarafından Atatürk Orman Çiftliği’nde gerçekleşen konserinde, günün manasına uygun özel tasarlanan kostümüyle dikkat çekti. Sanatkarın binlerce hayranı, sevdikleri müziklerle bayram coşkusunu doyasıya yaşadı.

Beğeni kazandı

Melek Mosso, Aydın Büyükşehir Belediyesi Kent Meydanı’nda bayram coşkusunu doruğa taşıdı. Binlerce dinleyicisiyle buluşan müzikçi, güne özel repertuvarıyla beğeni kazandı. Mosso, sevenlerinin isteği üzerine iki defa bis yaptı.

Kızıl Gülşen

Gülşen, Antalya’da sevdiklerinin karşısına çıktı. Yağmura karşın yaklaşık 200 bin kişi, Cumhuriyet Meydanı’na akın etti. Müzikçi, kızıl saçı ve mor Versace kıyafetiyle hayranlarının beğenisini kazandı. Gülşen, “Rengim laik Türkiye Cumhuriyeti… Ne memnun Türküm diyene!” bildirisiyle uzun mühlet alkış aldı.

‘Saygıyla anıyoruz’

Buray, Çorlu Cumhuriyet Meydanı’ndaki performansıyla uzun mühlet alkış aldı. Müzikçi, “Bu günleri bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve hürmetle anıyoruz” diye konuştu.

Porsuk Çayı’nda fener alayı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı aktiflikleri kapsamında Eskişehir’deki Porsuk Çayı’nda gondol ve teknelerle düzenlenen fener alayı geceyi aydınlattı. Binlerce kişi, alayın gelişini marşlar eşliğinde bekledi. Konuklar, geçişi cep telefonlarıyla kaydederek, manzaraları toplumsal medyada bol bol paylaştı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap