1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Safiye Soyman MS hastalığıyla mücadele eden oğlu Harun’un son halini paylaştı

Safiye Soyman MS hastalığıyla mücadele eden oğlu Harun’un son halini paylaştı
0

Safiye Soyman, şimdi 13 yaşında, görücü yöntemi tanışıp 15 gün nişanlı kaldığı Ziya Akaröz ile evlenmişti. 1985’te Akaröz’den boşanan müzikçinin, Ümran Erler isminde bir kızı (1975) ve Harun (1977) isminde bir oğlu bulunuyor. Geçtiğimiz yıl nisan ayında ‘2. Sayfa’ programına konuk olan 61 yaşındaki Türk Sanat Müziği sanatkarı, 24 yıldır MS’le uğraş eden oğlu Harun (45) hakkında açıklama yapmıştı.

“GÜNDE 30 SEFER ARIYORUM”

Safiye Soyman, “Oğlum şu an Burdur’da, oranın havası yeterli geldi. Yardımcım Bekir oğlumu Burdur’a götürdü. Orada Harun’uma bir hareket geldi. ‘Oğlum rahat etsin’ diye çabucak bir mesken yaptırdım. Yazın Bodrum sıcak oluyor, Burdur’un havası daha yeterli geldi. 24 yıldır yalnızca işim ve oğlum var. Daima bir ortadayız, iş olduğu vakitlerde günde 30 sefer arıyorum” tabirlerini kullanmıştı.

“NE MADDİ NE MANEVİ MANADA YALNIZ DEĞİL”

1999 yılından bu yana iş insanı Faik Öztürk ile hayatını paylaşan ünlü sanatçı, Harun Akaröz’ün geleceğinin garanti altında olduğunu vurgulamıştı:

Son albümlerimde daima Harun’un sevdiği müzikleri seslendiriyorum. Sanatçı arkadaşlarımdan müsaade istiyorum, sağ olsunlar onlar da fiyatsız verdiler. Müzik Harun’a ilaç üzere geliyor. ‘Bana bir şey olursa’ diye hiç düşünmedim, ‘çocuğumun yanında olayım’ diye daima dua ettim. Onun her şeyi hazır. Onun geleceği garanti altında. Ne maddi ne manevi manada yalnız değil, kardeşi var, Faik ağabeyi var.

“OĞLUMU MERAK EDENLER VAR”

Safiye Soyman son olarak toplumsal medya hesabından sıhhat durumu merak edilen oğlu Harun’un son halini paylaştı. Soyman, “Haruncuğumu oğlumu çok merak edenler var, soranlar var sıhhat durumu hakkında. Hepinizden Allah razı olsun. Ben de onu sıhhati için yazın sıcaktan 4 aylığına köyde yayla meskeninde, oksijeni bol, havası serin bir yerde konutundan ve bahçeden sizlere göstermek, paylaşmak istedim. Hepinize sevgiler, soranlara sağ olsunlar, var olsunlar. Hepinizi öpüyoruz” dedi.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap