1. Anasayfa
  2. Magazin

Öpüşme sahnesinin çekimlerini ağlayarak anlattı! ‘Bana hastalık bulaştırmamak için uğraşıyordu’

Öpüşme sahnesinin çekimlerini ağlayarak anlattı! ‘Bana hastalık bulaştırmamak için uğraşıyordu’
0

Usta oyuncu Linda Evans, 59 yaşındayken AIDS nedeniyle hayata veda eden, bir devrin efsane oyuncularından Rock Hudson’ın kendisine hastalık bulaştırmamak için nasıl büyük bir itina gösterdiğini paylaştı.

80 yaşındaki Evans, vakit zaman gözyaşlarını tutamayıp, büyük bir hüzünle hatırladığı o anları; Tribeca Sinema Şenliğinde birinci gösterimi yapan, Stephen Kijak tarafından yönetilen ‘All That Heaven Allowed’ isimli belgeselde anlattı.

HASTALIĞINI YALNIZCA YAKIN ETRAFI BİLİYORDU

1981–1989 yılları ortasında ekranlara gelen ‘Dynasty’ (Hanedan) isimli dizide dizide rol arkadaşı olan ikiliden Hudson, her ne kadar kamuoyuna açıklamamış olsa da HIV virüsü taşıyordu ve bundan yalnızca yakın etrafı haberdardı.

Linda’nın gözyaşlarıyla anlattığı olay; ABD’li oyuncu Rock, o periyotta hakkında bugünkü kadar çok fazla detay bilinmeyen AIDS’ten 1985 yılında hayatını kaybetmeden bir sene evvel; hastalığı şimdi kamuoyuna duyurulmadan yaşandı.

“ÖPÜŞME SAHNESİ İSTEDİKLERİ ÜZERE OLMADI”

Sözlerine, Hudson ile ‘ateşli’ bir öpüşme sahneleri çekmeleri gerektiğini söyleyerek başlayan Evans, şu tabirleri kullandı:

Öpüşme sahnesini çektiğimizde, istedikleri üzere olmadı. Zira Rock ağzını kapalı tutuyordu. Direktör, birebir sahneyi tekraren sefer çekti ancak Rock daima birebir halde öpüşmeye devam etti.

Evans, konuşmasını; “Bu beni ağlatıyor. Kimse o vakitler AIDS’in nasıl bulaştığını tam olarak bilmiyordu ve sonradan fark ettim ki Rock bana bu ölümcül hastalığı bulaştırmamak için elinden geleni yapıyordu. Bu kalbimi kırıyor” formunda sürdürdü.

GARGARA VE AĞIZ TEMİZLEME KARIŞIMLARI KULLANDI

Ayrıca Rock Hudson, kelam konusu sahnenin çekilmesinden evvel çeşitli gargaralar ve ağız temizleme karışımları kullanarak rol arkadaşına hastalık bulaştırmamak büyük bir gayret sarf etti.

Hudson’ın hastalığı vefatından kısa mühlet evvel kamuoyuna açıklandıktan sonra Evans, insanların kendisinin de AIDS’li olabileceğini düşündüğü için iş bulmakta zorlandığını da açıkladı.

AIDS NEDENİYLE ÖLDÜĞÜ BİLİNEN BİRİNCİ ÜNLÜ

1950’li yıllarda en parlak devrini yaşayan Rock Hudson, sanat dünyasında AIDS’in yol açtığı komplikasyonlar nedeniyle hayatını kaybettiği bilinen birinci ünlü.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir