1. Anasayfa
  2. Magazin

Olay olan ‘ayak’ sahnesini anlattı! ‘Özellikle kirli kaldılar’

Olay olan ‘ayak’ sahnesini anlattı! ‘Özellikle kirli kaldılar’
0

Quentin Tarantino’nun yönettiği ‘Once Upon a Time… in Hollywood’ sinemasında, ‘ayakkabı giymekten nefret ettiği için yalınayak dolaştığı’ söylenen, hayatını kaybetmiş oyuncu Sharon Tate’i canlandıran Margot Robbie, bir sahnede görünen ayaklarının neden kirli olduğunu açıkladı.

2019 üretimi sinemanın kelam konusu sahnesinde Robbie, sinema salonundayken ayakkabılarını çıkarmış ve ayaklarını önündeki koltuğun üstüne koymuştu. Sahne, kısa müddette büyük bir tartışma konusu haline gelmişti.

“AYAKLARINA TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM”

Hatta bu sahne, Brad Pitt’in rol arkadaşı Robbie’yle dalga geçmesine bile yol açmıştı. ‘En Âlâ Yardımcı Erkek Oyuncu’ kolunda Oscar mükafatı kazanan aktör, konuşmasında; “Rol arkadaşlarıma, Leo’ya (Leonardo DiCaprio), Margot Robbie’ye, Margot Robbie’nin ayaklarına teşekkür etmek istiyorum” demişti.

Güzel oyuncu, Vogue’un ‘Life in Looks’ isimli YouTube serisinin yeni kısmında; bu kararın spontane olduğunu ve aslında sinemada ayaklarının kirli görünmesini istemediğini söyledi.

“BU DAHA GERÇEK GÖRÜNÜYOR”

“Bir oyuncu olan karakterim, kendini beyaz perdede görmek için bir sinema salonuna giriyor, botlarını çıkarıp ayaklarını uzatıyor ve sineması izlemek için yerleşiyor” diyerek sahneyi anlatan ünlü isim, şöyle devam etti:

Ama ayaklarım kirliydi zira sette ayakkabısız dolaşıyordum. Sinemada de kirli kalmasının sebebi ise Tarantino’nun ‘Ayaklarını temizleme’ demesiydi. Biri temizlemek için koştu, lakin Quentin; ‘Hayır, temizlemeyin. Bu daha gerçek görünüyor. Bu türlü kalsın’ dedi.

“CİDDİYE ALMIYORUM”

Öte yandan ünlü direktör, sinemalarında bayan ayaklarını çok fazla ön plana çıkarması sebebiyle tenkit oklarının maksadı olmuştu.

2021 yılında GQ’ya verdiği bir röportajda kendini savunan Tarantino, şu tabirleri kullanmıştı:

Eleştirileri ciddiye almıyorum. Pek çok yeterli direktörün sinemasında çok fazla ayak sahnesi var. Bu yalnızca uygun bir direktörlük. Benden evvel, ayak fetişizmi konusunda öne çıkan kişi diğer bir direktör olan Luis Buñuel’di. Hitchcock ve Sofia Coppola da bununla suçlanmıştı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir