1. Ana Sayfa
  2. Magazin

Merve Dizdar’dan Cannes tarzını eleştirenlere yanıt

Merve Dizdar’dan Cannes tarzını eleştirenlere yanıt
0

Bu yıl 76’ıncısı düzenlenen Cannes Sinema Şenliği’nin beşinci gününde, Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Kuru Otlar Üstüne’ sineması dünya prömiyerini yaptı. Sinemanın prömiyerine Nuri Bilge Ceylan ve Ebru Ceylan ile birlikte oyuncular Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar, Musab Ekici, Ece Bağcı, Cengiz Bozkurt, Münir Can Cindoruk, Elif Ürse, Fazilet Şenocak, Seçkin Andaç Çam ve Nalan Kuruçim de katıldı.

DAKİKALARCA AYAKTA ALKIŞLANDI

Gösterim bittikten sonra, büyük beğeni toplayan 197 dakikalık sinema on bir dakika boyunca ayakta alkışlandı. Variety Muharriri Guy Lodge, ‘Kuru Otlar Üstüne’ sinemasının Nuri Bilge Ceylan’ın evvelki sinemalarının önüne geçtiği yorumunda bulundu.

UÇAĞA ALINMADI

Festivalin Ana Yarışma’sında ‘Altın Palmiye’ için yarışan sinemanın başrollerinde yer alan Merve Dizdar, Türkiye’ye dönerken uçağa alınmadı. Fransa’dan Türkiye’ye dönüşte uçağa alınmayınca isyanını toplumsal medyadan lisana getiren oyuncu şu sözleri kullandı:

Sete yetişmek üzere Cannes Sinema Festivali’nden ayrılıp 2 saat evvel Birçok havalimanına geldim. 24 saattir check in yapmaya çalıştığım uçak overbooked (çifte rezervasyon) olduğu için uçağa alınmadım. Yarın sabah setim var ve uçamadım. Bu durumda olan 4 kişi daha var. Bu nasıl açıklanır?

KIYAFETİNE YORUM YAĞDI

Öte yandan; Cannes kırmızı halısında uzunluk gösteren Merve Dizdar’ın kıyafet seçimi kısa müddette toplumsal medyada gündem oldu. Yapılan olumsuz tenkitler üzerine ünlü oyuncu, 929 bin takipçisinin bulunduğu Instagram sayfasından bir açıklamada bulundu.

”BENİM ADIMA BU KADAR ÜZÜLMEYİN”

Yapılan yorumların hepsini okuduğunun altını çizen ve kendisi için üzülen hayranlarına üzülmemelerini söyleyen Dizdar,  şu sözleri kullandı:

Birazdan Cannes’da giydiğim kıyafetin görüntüsünü koyacağım. O kadar hoştu ki. Niçin bunu söylüyorum? Zira yorumlarınızı okudum. O kadar çok ‘İğrenç, rezil, rüküş, berbat bir seçim’ üzere yorumlar gelmiş ki. Bayılırım rüküşlüğe. Çok üzülmüşsünüz, üzülmeyin. Ben çok memnunum. Benim adıma bu kadar üzülmeyin. Ben uygunum, keyfim yerinde.

”Bu tartışmaya kapalı bir konu” diyen 36 yaşındaki oyuncu, açıklamalarının devamında ise şunları söyledi:

Bu tartışmaya kapalı bir bahis. Zira beni bu türlü kabul etmek zorundasınız. Ya beni bu türlü sevip kabul edeceksiniz ya da beni sevmeyeceksiniz. Ben bu türlü seviyorum. Siz olsanız daha şık, harikulade olabilirsiniz. Ben kendimi bu türlü âlâ hissettim. İçinde çok âlâ hisettim. Benim için bu daha değerli. Ben çocukluğumdan beri böyleyim. Her hoş bir şeyin içinde bu türlü tuhaf bir şey yapmak isterim. Beni bu türlü kabul edeceksiniz. İçinde olduğum bütün kıyafetlerde çok keyifli hissettim. Yorulmayın boşuna. Öbür işiniz gücünüz vardır. ‘Niye yaptın kızım bunu kendine?’ üzere yorumlar da var. Size kurban olurum, çok tatlısınız. Berbat olduğumu söylediniz fakat ben memnunum. Berbat olduğumu söylediniz, o bende. Birbirimizi bu türlü kabul edelim.

Yazar Hakkında

Yorum Yap