1. Anasayfa
  2. Magazin

Merve Dizdar: Kıyafetimi beğenmeyenler de başımın tacı

Merve Dizdar: Kıyafetimi beğenmeyenler de başımın tacı
0

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Kuru Otlar Üstüne’ sinemasının takımında yer alan Merve Dizdar, Fransa’da düzenlenen Cannes Sinema Şenliği’nde giydiği kıyafet seçimiyle toplumsal medyada tenkit oklarının amacı olmuştu.

KIYAFETİNE YORUM YAĞDI

Yapılan olumsuz tenkitler üzerine ünlü oyuncu, 929 bin takipçisinin bulunduğu Instagram sayfasından bir açıklamada bulunmuştu. Yapılan yorumların hepsini okuduğunun altını çizen ve kendisi için üzülen hayranlarına üzülmemelerini söyleyen Dizdar şu tabirleri kullanmıştı: ”Birazdan Cannes’da giydiğim kıyafetin görüntüsünü koyacağım. O kadar hoştu ki. Niçin bunu söylüyorum? Zira yorumlarınızı okudum. O kadar çok ‘İğrenç, rezil, rüküş, berbat bir seçim’ üzere yorumlar gelmiş ki. Bayılırım rüküşlüğe. Çok üzülmüşsünüz, üzülmeyin. Ben çok memnunum. Benim adıma bu kadar üzülmeyin. Ben yeterliyim, keyfim yerinde”

”BEN KENDİMİ BU TÜRLÜ GÜZEL HİSETTİM”

”Bu tartışmaya kapalı bir konu” diyen 36 yaşındaki oyuncu, açıklamalarının devamında ise şunları söylemişti:

Bu tartışmaya kapalı bir mevzu. Zira beni bu türlü kabul etmek zorundasınız. Ya beni bu türlü sevip kabul edeceksiniz ya da beni sevmeyeceksiniz. Ben bu türlü seviyorum. Siz olsanız daha şık, fevkalade olabilirsiniz. Ben kendimi bu türlü düzgün hissettim. İçinde çok âlâ hisettim. Benim için bu daha değerli. Ben çocukluğumdan beri böyleyim. Her hoş bir şeyin içinde bu türlü tuhaf bir şey yapmak isterim. Beni bu türlü kabul edeceksiniz. İçinde olduğum bütün kıyafetlerde çok keyifli hissettim. Yorulmayın boşuna. Öteki işiniz gücünüz vardır. ‘Niye yaptın kızım bunu kendine?’ üzere yorumlar da var. Size kurban olurum, çok tatlısınız. Berbat olduğumu söylediniz fakat ben memnunum. Berbat olduğumu söylediniz, o bende. Birbirimizi bu türlü kabul edelim.

İSTANBUL’A DÖNDÜ

Fransa’da düzenlenen 76. Cannes Sinema Festivali’ne katılan Merve Dizdar, İstanbul’a döndü. Yeni iş görüşmeleri için Levent’te bulunan menajerlik ofisine girerken görüntülenen Merve Dizdar, muhabirlerin sorularını yanıtladı.

”FESTİVAL ÇOK HOŞ GEÇTİ”

Festivalin kendisi ismine çok âlâ geçtiğini tabir eden Merve Dizdar, ”Çok hoş geçti. Nuri Bilge Ceylan aslında çok özel bir direktör. Her yaptığı işte muvaffakiyetini kanıtlamış. Biz de onun sayesinde bu türlü bir şey gördük” diye konuştu.

”KIYAFET KONUŞMAK AKLIMA GELEN EN SON ŞEY”

Festivalde giydiği elbisesine gelen makus yorumlara karşılık veren Merve Dizdar şu açıklamayı yaptı:

Ben çok memnunum. Bence çok hoş bir kıyafet. Giydiğim için muhtemelen beğenip giymişimdir. Çok hoştum. Olumlu yorumlara memnun oluyorum. Olumsuz yorumlara ise mutsuz olmam. Zira herkes birbirinden farklı. ‘Niye bunu giydiniz?’ diye kimseye laf etmem. İğrenç, rezil, berbat üzere yorumlar. Beni o denli görmekten çok üzülmüşler üzere yorumlar var. O denli bir sokak düşünün ki herkes çok hoş giyinmiş. Açıkçası işin kıyafet kısmıyla çok ilgilenmiyorum. Zira dünyaca ünlü bir sinema şenliği bu. Benim aklım o taraflara gidiyor. O yüzden kıyafet konuşmak aklıma gelen en son şey. Beğenmeyenler de başımın tacı. Ben beğendim.

”EZGİ MOLA’NIN DÜĞÜNÜNE DAVETLİ DEĞİLDİK”

Geçtiğimiz günlerde Mustafa Aksakallı ile nikah masasına oturan yakın arkadaşı Ezgi Mola’nın düğünü hakkında konuşan Merve Dizdar, ”Kapalı bir düğündü. Biz de davetli değildik lakin fevkaladeydi. Onun üzerine söyleyecek bir şeyim yok” dedi.

‘Erşan Kuneri 2’nin yakında çekimlerini başlayacaklarını söyleyen Dizdar, yazın çalışacağını belirtti.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir