1. Anasayfa
  2. Magazin

Merve Dizdar Cannes Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı

Merve Dizdar Cannes Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı
0

Fransa’da 76’ncı Cannes Sinema Şenliği’nde Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği Kuru Otlar Üzerine sinemasında rol alan Merve Dizdar, “En Güzel Bayan Oyuncu” mükafatını kazandı.

1/6

2/6

3/6

4/6

5/6

6/6

Merve Dizdar: Kıyafetimi beğenmeyenler de başımın tacı

Merve Dizdar, 76. Cannes Sinema Şenliği dönüşü ayağının tozuyla geldiği İstanbul’da gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı.Ünlü oyuncu, şenlikte giydiği ve toplumsal medyada tenkit yağmuruna tutulan kıyafetiyle ilgili yapılan olumsuz yorumlar hakkında konuşmuştu.

Yapılan olumsuz tenkitler üzerine ünlü oyuncu, 929 bin takipçisinin bulunduğu Instagram sayfasından bir açıklamada bulunmuştu. Yapılan yorumların hepsini okuduğunun altını çizen ve kendisi için üzülen hayranlarına üzülmemelerini söyleyen Dizdar şu tabirleri kullanmıştı: ”Birazdan Cannes’da giydiğim kıyafetin görüntüsünü koyacağım. O kadar hoştu ki. Niçin bunu söylüyorum? Zira yorumlarınızı okudum. O kadar çok ‘İğrenç, rezil, rüküş, berbat bir seçim’ üzere yorumlar gelmiş ki. Bayılırım rüküşlüğe. Çok üzülmüşsünüz, üzülmeyin. Ben çok memnunum. Benim adıma bu kadar üzülmeyin. Ben düzgünüm, keyfim yerinde”

”KIYAFET KONUŞMAK AKLIMA GELEN EN SON ŞEY”

Festivalde giydiği elbisesine gelen berbat yorumlara karşılık veren Merve Dizdar Türkiye’ye döndükten sonra şu açıklamayı yapmıştı:

Ben çok memnunum. Bence çok hoş bir kıyafet. Giydiğim için muhtemelen beğenip giymişimdir. Çok hoştum. Olumlu yorumlara keyifli oluyorum. Olumsuz yorumlara ise mutsuz olmam. Zira herkes birbirinden farklı. ‘Niye bunu giydiniz?’ diye kimseye laf etmem. İğrenç, rezil, berbat üzere yorumlar. Beni o denli görmekten çok üzülmüşler üzere yorumlar var. O denli bir sokak düşünün ki herkes çok hoş giyinmiş. Açıkçası işin kıyafet kısmıyla çok ilgilenmiyorum. Zira dünyaca ünlü bir sinema şenliği bu. Benim aklım o taraflara gidiyor. O yüzden kıyafet konuşmak aklıma gelen en son şey. Beğenmeyenler de başımın tacı. Ben beğendim.

İlginizi Çekebilir
20-milyonluk-taksi-nZe4CeVM.jpg

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir