1. Anasayfa
  2. Magazin

Matt Damon’ın büyük pişmanlığı! ‘Bir aktörün yaptığı en aptalca şey’

Matt Damon’ın büyük pişmanlığı! ‘Bir aktörün yaptığı en aptalca şey’
0

Matt Damon, ‘Avatar’ sinemasında ‘Neytiri’ karakterine hayat veren Zoe Saldana ile katıldığı aktiflikte, 2009 yılında yaklaşık üç milyar dolar hasılat yapan ve bu alanda rekoru elinde bulunduran üretimde rol almayı reddetmesi kararı nedeniyle kendini kınadığını itiraf etti.

“BEN OYNASAYDIM JENERASYON BİR SİNEMA OLURDU?”

Saldana, “Güven bana, mesleğinin ziyan gördüğünü düşünmüyorum” diyerek, meslektaşına dayanak olmak istese de; Damon “Eğer ben oynasaydım nasıl bir sinema olurdu biliyor musun?” kelamlarıyla Saldana’ya esprili bir karşılık verdi.

“BU KADAR PARAYI GERİ ÇEVİREN ABAŞKA BİR AKTÖR YOK”

‘Can Dostum’, ‘Köstebek’, ‘Er Ryan’ı Kurtarmak’, ‘Marslı’ sinemaları, ‘Ocean’s’ ve ‘Jason Bourne’ serileri ile hafızalara kazınan Matt Damon, Avatar’daki başrolü reddetmesi hakkında “Oyunculuk tarihinde bir aktörün yaptığı en aptalca şey” değerlendirmesini yaptı.

Yaşadığı büyük pişmanlığı net bir tabirle lisana getiren Holywood yıldızı, “Yaklaşık 50 sinemada oynadım fakat bir milyar dolar kazanan hiçbir sinemada oynamadım. Benden öteki bu kadar parayı geri çeviren bir aktörle daha karşılaşamazsınız. Tarihe geçeceğim” tabirlerini kullandı.

“AŞ ARTIK BUNU MATT!”

Avatar’ın direktörü James Cameron, daha evvel verdiği röportajda, ikonik sinemanın kârının yüzde 10’unu kazanma talihini kaybeden Damon’ı, bu karar nedeniyle teselli etmeye çalıştığını belirtmişti. Oyuncunun kendini yıprattığını vurgulayan Cameron, “Matt, sen dünyanın en büyük sinema yıldızlarından biri üzeresin, aş artık bunu” açıklamasını yapmıştı.

250 MİLYON DOLAR KAYBETTİ!

Matt Damon, Avatar’da ‘Jake Sully’ rolünü kabul etmesi halinde yaklaşık 250 milyon dolar gelir elde edecekti. Ünlü oyuncu ‘ret’ karşılığı verince role, Sam Worthington hayat vermişti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir